Farklı Lif Modelleri

Bayanların el işleri konusunda ne kadar istekleri oldukları bilinen bir gerçektir. Tüm streslerini ve kişisel yorgunluklarını atabildikleri bir uğraş olan el işleri, her bayanın dikkatini vererek ilgilendiği bir alandır. Birbirinden farklı el işlerinin tercih edilebilir olmasına rağmen, lif konusuna ayrı bir özen gösterildiği bilinmektedir. Lif örerek hem stres atmak hem de farklı ürünler ortaya çıkarmak için ilginç lif modelleri hakkında kısaca bilgi vermek yararlı olabilecektir. Basit ve geleneksel bir lif örneğinden dahi ilginç modellerin ortaya çıkabileceğini unutmamak gerekmektedir.

lif-cesitleri-ceyizlik

Değişik Şekillerde Lif Modelleri

Lif örerken farklı model arayışlarına girmek oldukça doğal bir durumdur. Her zaman aynı tarz ya da aynı model örmenin bir süre sonra sıkıcı olabileceği de göz önüne alındığında, bayanlara öncelikli tavsiye edilebilecek modeller şekilli lif örnekleridir. Genel olarak kalp ve yıldız şekillerinin oluşturulması seçenekleri tercih ediliyor olmasına rağmen altıgen şeklinde tasarımlar da göz önüne gelmeye başlamış bulunmaktadır.

Lifi kullanımdan çok süs amacı ile düşünen kişiler için ise ilginç lif modelleri arasında bebek şekilli ve çiçek şekilli olanların deneyimlenmesi tavsiye edilmektedir. Yapımının zor olduğu düşünülmesine rağmen birkaç araştırma sayesinde rahatlıkla kavranacak bir yapım aşaması olan bu liflerin, banyo süsü olarak çok hoş durduğu herkes tarafından kabul edilmektedir.

resimli-lif-modelleri-ve-yapilisi

Geleneksel Lif Modellerinde Değişim

Bayanların en çok bildiği ve kısa sürede örebildiği lif modelleri hiç şüphesiz ki geleneksel olarak kabul edilmekte olunan, yuvarlak ve kare lif modelleridir. Bu modellerin hem alışılmış örülme aşamaları hem de her yerde nasıl örüleceğine dair bilgilerin bulunması sebebi ile tercih edildiği bilinmektedir.

Yapılan lif ile kendi tarzını yansıtmak isteyen bayanların ilginç lif modelleri ortaya çıkarmak adına bu geleneksel ürünler üzerinde oynama yapabilecekleri unutulmamalıdır. Kare bir lif modelinin kenarına yapılacak olan kenar oyasının kurdele ile süslenmesi bunların başında gelmektedir. Ya da normal bir yuvarlak lif modelinin saçaklar ile harmanlanması ve o şekilde hazırlanması da görenlerin hayran kalmalarına neden olacaktır. Küçük farklılıklar ile büyük değişimler yaratabilmek ise dikkat çekici olacaktır.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git