Fıstık Şal Örgü Modeli

Günümüzde el örgüsü işleri çok tutulan her kadının evde yapabileceği hatta bundan ek gelir kazabileceğiniz işler arasındadır. Ben sizlere örgü tekniklerinde fıstık örgü tekniklerinden bahsedeceğim. Fıstık şal örgü, örgü modelleri içerisinde kullanılan son zamanlarda yeni örgü modelleri ile karşımıza çıkmaktadır.

Fıstık şal örgü yapılışı; öncelikle gerekli olan malzemeler şal ipi ve ipinize uygun bir tığ ilk olarak zincir çekilir 3 sıra 4 kafes yapılır. Zincir çekip ilk zincire ipimizi uzatılır 10 kere doldurulur ve zincir ile sıkıştırılır. Fıstık oluştuktan sonra 4 zincir çekilir ve yeniden fıstık yapılır. 2 zincir çekilip ilk zincire yine fıstık yapılır. 3 zincir çekip dönülür. Fıstığın ortasından ilk zincire batırılır. Kafes yapılıp devam edilir. Uzatılan fıstıklar ikililerin üzerine batırılır 4 zincir çekilir 3 zincire fıstık yapılır ve böylece devam edilir. Fıstık tekniği yeni örgü modelleri arasında kolay örgü tekniklerinden biridir.

Yukarıda sizlere fıstık şal örgü, yeni örgü modellerin arasında nasıl kolayca uygulayabileceğinizi anlattım. Kolay gelsin.

Fıstık şal örgü


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git