Fiyonk Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, ayyy bu örneği yapmak oldukça basit ve harika bir örneklerimiz den birtanesidir. Hanımlar minik minik fiyonklarla cicili bicili çocuklarınıza yelekler yapıp, isterseniz fiyonkları renkli iplerle de uygulama yapabilirsiniz. Örgü örmesini bilmeyen birisi için de öğrenmek için kolay bir modeldir. Battaniye modellerinde de kullanılabilirsiniz. Haydi hanımlar, bir çok yerde kullanabileceğiniz güzel ciciler örmeye hazır mısınız?

Malzemeler

Tığ

İp

Yapılışı

İlk olarak ilmeklerimizi istediğiniz kadar atabilirsiniz. Bir sıra ters ve bir sıra düz olarak 4 sıra örüyoruz daha sonra aralarında 8 ilmek olarak fiyonkları koymaya başlıyoruz. 3 tane şişimize dolayıp ilmeğimizi düz örüyoruz.

fiyonk örgü modeli 1 resmi     fiyonk örgü modeli 2 resmi

Her sıramızda tersi ters olarak örüyoruz. Fakat doladıklarımızı örmeden çıkarıp ön tarafa koyuyoruz. Daha sonra ilmeklerimizi yine ters örüp aynı şekilde devam ediyoruz.

fiyonk örgü modeli 3 resmi     fiyonk örgü modeli 4 resmi

Yine aynı şekilde 8 ilmek aralarına bırakarak aynı ilk fiyonk yaptığımız yerlerden dolamalar yaparak fiyonklarımızı oluşturuyoruz. Fiyonklarımızı yapdıktan sonra birbirine bağlayıp fiyonklarımızı yapıyoruz. 3 sıra şeklinde aynı uygulamayı yapıyoruz.

fiyonk örgü modeli 5 resmi     fiyonk örgü modeli 6 resmi

Evet hanımlar gördüğünüz gibi harika model ve yapımıda oldukça kolay rahatlıkla örebilirsiniz.

 

 

 

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git