Fiyonklu Bebek Patiği

Birbirinden güzel ve cici görünümlü, bebeğinizin ayağını saran, sıcacık tutan sevimli patikler yaratın. Fiyonklu bebek patik yapılışı hem çok basit hem de çok kullanışlı. Bebek patik yapılışı sonrası fiyonk yapmadan da kullanabilirsiniz. Fiyonklu bebek patik seçimi size kalmış.

yesil-patik

İsteğinize göre fiyonk süslemeli sevimli patiği örmek için gerekli malzemeler,

Nako pırlanta sarı ve mavi renkte ip,

3.00 numaralı örgü tığ,

Bebek patik yapılışı için önce tabandan başlanıyor. Dilerseniz sarı renk ip ile başlayabilirsiniz. 11 zincir çekin.

sari-bebek-patik

Örgümüzün birinci sırasında: 2. Zincire hdcv (tekli trabzan arttırma) yapıyorsunuz. Trabzanın anlamı, ilmeğinize batmadan önce tığınıza ip dolayıp batıyorsunuz, tekrar ip dolayıp çıkıyorsunuz. Tığınızda 3 ilmek olmalı. Tığınıza ip dolayıp, tek seferde tüm ilmeklerden çıkıyorsunuz. 8 hdc (tekli trabzan) aynı zincire 3 hdc, toplamda 26 ilmek olacak.

İkinci sırada: hdcv 3 defa tekrarlayın, 8hdcv 5 kez tekrarlayın, 8 hdcv 3 kez tekrarlayın. Toplamda ilmek sayınız 36 olacak.

Üçüncü sırada: hdcv 2 kez, 8hdcv 5 kez, 8  hdcv  3 kez tekrarlayın. Toplam 46 ilmek olacak.

Patiğin üst kısmı için mavi renk ipinizi alın.

Birinci sıra: 46 hdc yapın,

İkinci sıra: 40 hdc, toplamda 44 ilmek,

Üçüncü sıra: 44 hdc,

Dördüncü sıra: 10 kez 10 hdc toplamda 32 ilmek olacak,

Beşinci sıra: 2 zincir, dc (ikili trabzan), hdc(tekli), 8 ilmek sıkiğne, 4 zincir, 12 tr (üçlü trabzan) yapılacak, hepsini bir arada toplatarak örün. 4 zincir atıp ilmek kaydırma yapın, 8 ilmek sıkiğne, hdc(tekli trabzan) ve dc (ikili trabzan) yapıp bitirin.

kirmizi-patik

Bebek patik yapılışı bitti. Fiyonklu bebek patik yapılışı için şimdi sıra fiyonk yapımına geldi.

Fiyonk yapılışı: Sarı renk ip ile 8 zincir örün. 11 sıra 7 ilmeği sıkiğne yaparak örün. Etrafını sıkiğne şeklinde geçin, ortasına ipi dolayarak fiyonk görünümü verin.

Fiyonklu bebek patik yapılışı tamamlandı. Fiyonklu bebek patiği istemezseniz, sade de kullanabilirsiniz. Şirin patiğiniz, miniğinizin ayaklarına giydirmek için hazır. Sevgiyle, sıcacık büyüyen bebeğiniz için bu patiği severek öreceksiniz.

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git