2016 Geleneksel Çeyiz Modelleri

Birbirini seven çiftlerin hayatlarında yaşadıkları en önemli an evlenmeye karar verdikleri an olmaktadır. Bu karar ile hem yeni bir aile kurmanın heyecanı kendini gösterirken hem de ayrı bir evin oluşturulması durumunun yaratacağı heyecan da söz konusu olmaya başlayacaktır. Bu aşamada ise en büyük sıkıntı gelin adayı ve ailesi tarafında yaşanmakta olacaktır. Hem düğün stresinin yaşanması hem yeni bir ev heyecanının etkisi hem de belki de hazırlanamamış olan çeyizin tamamlanması gerekliliği oldukça yoğun bir dönemin başlangıcını işaret etmektedir. Geleneksel çeyiz modelleri konusu ise burada önem kazanmaya başlamaktadır. İnsanların bu yoğun ve sıkıntılı dönemlerinde, çeyiz modelleri konusunda çevredekilerden yardım aldıkları bir gerçektir.

gelin-ceyizi-nasil-olur

Çeyiz ürünleri söz konusu olduğunda ilk akla gelen, yatak odası örtü takımlarıdır. Genellikle danteller ile hazırlanan bu modeller her gelin adayının çeyizinde bulunması gereken modellerin başında gelmektedir. Yatak odası örtü takımları kadar bir genç kızın çeyizinde muhakkak olması gereken bir diğer ürün ise salon masa örtüsü ve vitrin örtüsü takımlarıdır. Son zamanlarda vitrin örtüleri kullanılmıyor olsa da geleneksel çeyiz modelleri arasında bulunan bu ürünlere özellikle dikkat edilmektedir.

bir-ceyizde-neler-olmalidir

Bir genç kızın çeyiz hazırlığı söz konusu olduğunda en çok bulunan ürünler hiç şüphesiz ki havlular ve lifler olmaktadır. Bazı gelin adayları tercih etmiyor olsa da bile bu ürünler muhakkak çeyizlerde yer edinmiş olacaktır. Lif modelleri konusunda, çeyizlik olarak hazırlanacağı için özel modeller tercih edilmesi yerinde olacaktır. Böylelikle hem kullanım açısından hem de gerekirse süs olarak kullanımı açısından, gelin adaylarının da mutlu olması sağlanmış olacaktır.

Geleneksel çeyiz modelleri arasında unutulmaması gereken diğer bir ürün olan havlular söz konusu olduğunda ise, kenar oyalarına özen göstermek gerekliliği es geçilmemelidir. Evlilik arifesinde olan bayanların, kendi evlerinde yaşar iken kullanacakları bu havlular genellikle iğne oyası kenar modelleri ile tamamlanmaktadır. Bu ise hem gelin adaylarının evlerine şıklığın zarif bir şekilde yansımasına neden olur iken hem de gelen misafirlerin de hayran kalmasına sebebiyet vermiş olacaktır. Havlu kenarları işlemesinde renk uyumuna dikkat etmeyi unutmamak ise bu durumu üst seviyeye çıkaracaktır.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git