Goblen İşi Yastık Modelleri

Goblen, etamin ya da kanaviçe el işi sanatlarından bir tanesini bilmek, diğerlerini de kısa sürede öğrenmenizde kolaylık sağlar.

Goblen nedir?

Rengarenk iplikler ve iğne yardımı ile kumaş üzerine desen işleme sanatıdır. Bu sanat tek yönlü olarak kumaşa işlenir ve yapılış bakımından etamin ile benzerlik gösterse de, etamindeki tam çarpılar, bu el işinde yarım çarpı olarak işlenir.

Goblen sanatı ile hazırlanan çok çeşitli dekoratif eşyalar ve farklı objeler bulunmaktadır. Sizin yaratıcılığınız ile doğru orantılı olarak, goblen el işi sanatı ile dilediğiniz eşyayı süsleyebilirsiniz. Bu yazımızda sevgili hanımlar için yastık modellerinden bahsedeceğiz. Goblen sanatı ile özel olarak el emeğiyle hazırlanan yastık kılıfları, ev dekorasyonunuza hoş bir şıklık katacaktır. Sizler de beğendiğiniz bir tasarım şemasını kendi yastıklarınız için özenle hazırlayabilirsiniz.

Masa örtüleri, yatak örtüler, perdeler, tepsi örtüleri ve tablolarda sıkça kullanılan goblen işlemeler, çeyizlik olarak da genç kızların çeyiz sandığına renk katacak özel el sanatlarıdır. Sizler de boş zamanlarınızda bu sanatı öğrenerek birbirinden güzel yastık modellerini ortaya çıkarabilir ve hatta bu özel yastıkları sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Goblen nasıl işlenir?

Özel olarak satılan goblen kumaşı üzerinde küçük delikler mevcuttur. Seçtiğiniz renkteki iplikleri, iğne yardımı ile beğendiğiniz bir örneğine bakarak, yarım çarpı şeklinde dikişler kullanın. Bu çarpıların her birinin aynı yöne bakması gerekir.

Goblen Yastık Modelleri


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git