Gökkuşağı Battaniye Yapımı

Ev hanımlarımızın çoğu boş zamanlarını değerlendirmek, el becerilerini geliştirmek ve kimi zamanda aile bütçeşine destek olmak amacıyla giriştikleri örgüler çok farklı çeşitleri ile birlikte kimi zaman çok kolay kimi zaman ise kafa karıştırıcı bir durumda ortaya çıkmaktadırlar. Örgü gökkuşağı battaniye modellerini merak edenler için bir nevi kılavuzluk edecek yazımızda yeni renklerle yeni örgülerle tanışacaksınız. Örgü örmek sadece ev hanımlarıyla sınırlandırılmamalı elbette.

renkli-battaniye

Bu işe eli yatkın olan ve severek, isteyerek yapan herkes başlayabilir. Aynı zaman da boş zamanlarınızı iyi değerlendirmeye de yarayan bu meşgale sayesinde aynı zamanda ruhen de kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz. İsterseniz gelin bu gökkuşağı battaniyenin yapılışına tanık olalım için gerekli olan iplik pamuklu iplikten seçilmelidir ve 3.5-4 mm tığ kullanabilirsiniz. Farklı renklerde kullanacağını ipliklerle battaniyeye gökkuşağı havasını vereceğinizi düşünerek gökkuşağında bulunan renkleri seçmeniz tavsiye olunur.Battaniyeyi örebilmeyi kolaylaştırmak adına aşağıda görebileceğiniz şekil ile size rahatlık sağlayacağız. 2 trabzan 2 zincir , aynı yere 2 trabzan olarak öreceksiniz. Her turda başlangıçta 3 zincir çekip yanına 1 trabzan, 2 zincir, aynı yere 2 trabzan olarak öreceksiniz.

rengranek-battaniye

Aşağıda göstereceğimiz şekilde de anlaşıldığı üzere battaniyeyi örmeden evvel 4 köşesini belirlemeliyiz. Daha sonra köşelerde aynı yere 2 trabzan, 3 zincir, 2 trabzan yapacağız. Aralarda ise 2 zincir, 3 trabzan olarak öreceksiniz.

Orgu-Gokkusagi-Battaniye-Yapilisi

Gökkuşağı battaniye yapımının sonuna geldik. Örgünüz bitene kadar ve istediğiniz uzunluğa gelene kadar bu işlemleri tekrar ederseniz çok ama çok şık bir model ile karşı karşıya kalacaksınız. İlk başlarda biraz takılabilirsiniz ama eğer örgüye devam ederseniz sonucunda karşınıza çıkacak olan görüntü inanın buna değdini size söyleyecektir.

orgu-battaniye-gokkusagi

İstediğiniz şekilde, istediğiniz tarzda örgülerin örmeniz artık internet ortamında çok daha kolay. Tek yapmanız gereken biraz araştırma yapmak ve bulduğunuzda da pes etmeden sonuna kadar devam etmektir. Böyle işlerde öğrenme safhası ne kadar uzun olursa ortaya çıkacak olan ürün sizi çok mutlu edecektir. Sürekli öğrenme sürecini devam ettirdiğinizde ise artık farklı şekillerde sizde örgüler yapabilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git