Gül Desenli Lif Modelleri

Lifler diğer el işlerine göre daha kolay yapıldığı için daha fazla tercih edilmektedir. Gül desenli lif modelleri ise en popülerleri arasında yer almaktadır. Vücut temizliği için kullanılan liflere gül, lale ve papatya ve benzeri modeller verilmesi ise banyoları çiçek bahçesi gibi yapmaktadır. Gül deseniyle yapılan liflerde çoğunlukla tığ kullanılmaktadır. Bunun sebebi gül desenli lifler tığ ile işlendiklerinde çok daha gösterişli olmaktadırlar. Gül deseni örneklerini tek tek gülleri oluşturup ardından birleştirebildiğiniz gibi, tek bir model şeklinde de yapabilirsiniz.

kare

Gül desenli lif modellerinde tığ dışında alternatif malzemeler de kullanılmaktadır. İsteyen herkes, lif ve şişe uyumlu bir yün ile birlikte gül desenli lif modelleri hazırlayabilir. Mavi, kırmızı, yeşil pembe, sarı, beyaz ve bunun gibi istenilen renkte hazırlanabilen gül desenlerinde istenilen motif de kullanılabilir. Gayet kolay bir şekilde yapılabildiği için örgüye yeni başlamış ya da uzun süredir örgü bilen her kadın bunu başarabilir. Bir ya da birden çok gülden oluşturulmuş lif modelleri için; yapraklar, dallar ve saksı ve benzeri modeller de eklenebilir. Seçtiğiniz ip renkleri tamamen kişisel zevk ve hazzınıza kalmıştır. Hepimizin dediği gibi “ Zevkler ve renkler tartışılmaz.”

cicekli-lif-modelleri-turuncu

Evde bu şekilde kolayca hazırlanan bu lif modellerinde bildiğimiz şöyle de bir gerçek var. Her şeyin kar payı yüksek olsun. Hızlı ve zahmetsiz üretim yapılsın diye insan sağlığının hiçe sayıldığı piyasa da vücuda direk temas eden ve vücudu etkileme gücüne sahip olan liflerin de dışardan olanlarına güven olmamaktadır. Tabi ki evinin düşünen bayanlar olarak fiyat da yükselmektedir. Bunun için daha sağlıklı bir şekilde kendi aldığımız iplerle ve kendi emeğimizi, zevklerimizi sağlıklı bir şekilde banyoya gül desenli lif modelleri ile yerleştirmek daha mantıklıdır.

cicekli-lif-modelleri-besgen

O zaman bayanlar geç kalmadan elimize bir tığ, şiş alıyoruz. En sevdiğimiz renklerden iplerimizi seçiyoruz. Gül desenli lif modelimizi beğeniyoruz ve banyomuzu en sağlıklı şekilde süslerken bütçemiz için de mantıklı hareketler yapıyoruz ve gayet basit bu işlemi aynı zamanda bir uğraş haline getirerek eğlenceli vakit geçiriyoruz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git