Günlük Yaşamda Kullanılabilecek Örgü Modelleri

Çok eski tarihlerden günümüze kadar örgü örmek, günlük hayatın bir parçası haline gelmiştir. Kadınların mağazalardan alınmış hazır giyim ürünleri yerine kendi el emekleriyle hazırlamış oldukları örgüler her dönem popülerliğini korumuştur.
Örgü örmek elbette ki sadece giyimde kullanılan bir yöntem değil. Günlük hayatta da kullandığınız pek çok eşyayı kendi ellerinizde evinizde kendiniz de yapabilirsiniz. Çantadan masa örtüsüne, kolyeden bikinilere, şapkadan oyuncak bebeklere daha birçok günlük yaşamda kullanabileceğiniz örgüleri kendiniz yapabilirsiniz. Son dönemde oldukça popüler olan örgü işlerini siz de evde yaparak modayı da takip etmiş olacaksınız.
Hem ev ekonomisine katkı sağlamak hem de hobi edinip güzel vakit geçirmek için faydalı bir araç olan örgü örmek; her şeyin artık hazır olduğu günümüz dünyasında kendi başımıza ördüğümüz eşyaları günlük hayatta kullanmak da bize ayrıca gurur vermektedir. Kendimize bir hırka, eşimize bir kravat, oğlumuza bir atkı, kızımıza bir oyuncak bebek, annemize bir çanta, kız kardeşimize bir kolye örme fikri siz de harika değil mi?

orgu-canta

Kendi ellerinizle yaptığınız hediyeler her zaman daha kıymetli olmuştur.
Eğer biraz örgü bilginiz varsa sonsuz bilginin yer aldığı internet ortamını da kullanarak sevdiğiniz, yapmak istediğiniz modelleri seçerek günlük yaşamda kullanabileceğiniz örgüler yapmaya başlayabilirsiniz. Desen desen, renk renk birçok farklı örgü modelini hayatınızın her alanında kullanabilirsiniz. Konu hakkında birçok dergi veya blog takip ederek konu hakkındaki bilginizi genişletmiş olursunuz.
Annenizin veya büyükannenizin sizin için örmüş olduğu örgüleri bugün hanginiz unutabildiniz ki? El emeğiyle yapmış olduğunuz eşyaların yerini hiçbir şeyin tutmayacağını hepimiz biliyoruz. Siz de günlük yaşamda kullanabileceğiniz örgüler yaparak çocuklarınız için gelecekte sizi güzel hatırlamaları için güzel hatıralar bırakabilirsiniz. Yani bir nevi çocuklarınıza aile mirası bırakmış olacaksınız.

orgu-bebek-posetlik

Ayrıca hepimiz biliyoruz ki hazır giyimde kullanılan birçok kimyasal madde küçük çocukların vücutlarında alerji yapabiliyorken; bu tarz günlük giyimde kullanılan kıyafetleri evde kendiniz yaparak çocuklarınızı bu tarz durumlardan da uzak tutabilirsiniz.

Unutmayın, el emeğinin olduğu her yerde sevgi de vardır.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git