Güpür Detaylı Parmaksız Eldiven Yapımı

ELLERİNİZİ SARAN ŞIKLIK!

Kış mevsimimin gelmesiyle beraber havalar iyice soğumaya başlamıştır. Kışın en çok kullandığımız atkı, bere ve eldivenler piyasaya çıkmış bulunmaktadır. Bugün çok şık ve ellerinizi sıcak tutacak güzel bir eldiven modeline göz atacağız.

ZPsB4HxGEj1wIiDr7a0L

TERCİH PARMAKSIZ ELDİVENLER

Hanımların tercihi hava dondurucu soğuk değilse ve kar oynanmayacaksa parmaksız eldiven olmaktadır. Model olarak çok fazla modelinin olması ve renk yelpazesinin geniş olması tercih nedenleri olmaktadır. Son zamanlarda çok görülen güpür detaylı parmaksız eldiven konusunda bugün sizlere bilgi vereceğiz.

fBKYFfQCAYYJQWa8ez3E

İP SEÇİMİ

Eğer kalın bir eldiven istiyorsanız kalın iplik almanız gerekmektedir. Sadece kışın kullanmak istemezseniz daha ince iplere yönelmeniz doğru olacaktır. Renk seçimi tamamen sizin zevkinize ve kombin bilginize dayanmaktadır. Peki, parmaksız eldiven yapımı kolay mıdır? Hep beraber bakalım.

PMVFJHC5AqLKAOV20zOB

NASIL YAPILIR?

4 numaralı şişi seçip şişinize küçük için 35, 39 büyük için 43,45 ilmek atabilirsiniz. İlmek attıktan sonra lastik örebilirsiniz, lastik uzunluğu 2 parmak ölçüsünde olabilir. 20 ilmek düz ördükten sonra 21. İlmeğin yanından düz ilmek çıkararak hem 21. İlmeği hem de çıkardığınız ilmeyi düz örünüz. 22. İlmek ve yanından çıkardığınız ilmekte düz örülmelidir. Arka taraf tamamen ters örülecek. Ortadaki artırmalar 18 ilmek olduğunda düz taraftan 20 ilmek ördükten sonra 18 ilmeği keserek diğer 20 ilmeyi düz örerek tamamlayınız. Arkadan 20 ilmek ters örüp kestiğiniz boşluğu tutarak diğer 20 ilmeğe geçerek iyice sıkılaştırıp yine 20 ilmek ters örerek tamamlayınız. 4 parmağınızın dışarı çıkabileceğiniz hesap ederek örgüyü düz örüp 2 parmak lastik örgü örerek eldiveni tamamlayınız. İç kısmından tutup ters çevirdikten sonra parmaksız eldiven giyilmeye hazırdır! Güpür, eldiven bittikten sonra parmakların geldiği kısmın ucuna dikilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git