Halkalı Havlu Kenarı Örnekleri

Ev hanımlarının ve gelinlik çağa gelmiş kızların en büyük uğraşı el işidir. El işi deyince akla iple yapılan örgü, dantel gibi ürünler gelmektedir. Kadınlar evde otururken yaptıkları aslında birçok iş bulunmaktadır bunlardan biride halkalı havlu kenarı örnekleridir.

Bilindiği gibi kadınlar tığ işinde harikalar çıkarırlar. Bazı kadınlarda bu işi para kazanmak için yaparlar. Çok iyi para kazananlar vardır. Kadınlar bazen kendilerine havlu kenarı yapmakta bazen de evlenecek olan kızları için çeyiz hazırlamaktadır. Evlenecek kızları için en güzel havlu kenarı yapmak için çoğu zaman tığ işi ile uğraşmaktadır. Ama birçok kadın havlu kenarı yapmayı bilmemekte bilmek isteyen kadınlar nereden başlayacaklarını bilemezler. Ama merek etmeyin öğrenmek çok kolaydır. Eli yatkın olanlar vardır. Hemen öğrenirler. Çoğu çok hızlıdır. Eğer eliniz hızlı ise bundan para bile kazanabilirsiniz. Halkalı havlu kenarı örneklerini görüyorsunuz.

Halkalı havlu kenarı örnekleri birçok genç kızın gözdesidir. Çeyiz olarak en çok görmek istedikleri arasındadır. Hem kadınların hem de misafirlerin çok ilgisini çeken bu havlu kenarları çok popülerdir. Öğrenmek için can atarlar. Ama bunları en iyi yapan tabi ki anneanne ve babaannelerdir.

İğne oyası ve tığ işi ile yapılan yuvarlak halkalı havlu kenarı dantel örnekleri ile karşınızdayız. El havlusu, ayak havlusu, mutfak havlusu ve banyo havlusu olarak birçok havlu çeşidi vardır. Bu havlulara kenar dantelleri yapılarak süslenirler. Havlu kenarı dantelleri birçok model ve çeşitte bulunabilir.

Resimleri büyütmek için üzerine tıklayınız…

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git