Hanımlar için Yeni Yazma Modelleri – 2015

Yazma modelleri, birçok yörede farklı isimler ile anılmaktadır. Yemeni veya tülbent adıyla da bilinen yazma modelleri; özellikle çeyiz hazırlıklarında genç kızlar için özenle kenarları süslenerek çeyiz sandığına konulur. Tesettürlü hanımların da evde ve gündelik hayatta sıkça kullandıkları yazma modelleri; çok özel işlemeler ile oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Yazma kenarı modellerine her yıl bir yenileri ekleniyor. Rengarenk yazmalara özel çiçekli ve farklı figürlerde yapılan kenar süslemeleri, bunları çok daha şık bir hale getirmektedir. Hanımlar genelde, birbirinden yazma kenarı örneği almayı alışkanlık haline getirmişlerdir. Yazma kenarı örnekleri ise; bir hayli fazladır. Tabi, sizler de hayal gücünüzü kullanarak kendinize özgü şık yazma kenarı örnekleri çıkarabilirsiniz.

2015 yılına özel yazma modellerinde birbirinden renkli ve farklı kenar süslemeleri yer alıyor. Her zevke hitap eden özel el işi kenar süslemeli yazmalar; her yaş bayanın kullanabileceği şıklıktadır.

Yeni sezonda yazma trendlerinde, iğne oyalı işlemeler ile kenarları süslenen yazmalar ön plana çıkıyor. Hazır olarak satılan kenarları süslü yazmaların yanı sıra; sizler de aşağıda yer alan görsellerden esinlenerek, kendiniz de yazmalarınızı süsleyebilir ve çeyizlik olarak hazırlayabilirsiniz.

Mevlide davet edilen bayanlar, genelde kullanacakları yazmanın çok şık ve farklı süslemelere sahip olmasına özen gösterirler. Ev okumalarında bayanlar birbirinden örnek tarifi alır ve kendi beğendikleri yazmalara bu motifleri işlerler. Sizler de pullu, çiçekli, boncuklu yazma kenarı örneklerini çok rahat kullanabilirsiniz.

Yeni Yazma Modelleri


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git