Haraşo Desenli 2015 Bebek Bolero Yapılışı Resimli Anlatım

Haraşo desenli ve aynı zamanda renkli modellere sahip olan bolero modelleri kız çocukları ve bebekler için çok güzel bir kıyafet modeli olmakla beraber şirin modellere de sahip olmaktadır. Kız çocuk bolero yapılışını bizlerde siz değerli ziyaretçilerimiz için galerimizde bir araya getirdik.

Malzemeler; haraşo desenli renkli bolero modelli

Şiş Numarası: 4
Gerekli Malzemeler: Nako Lolipop  80433
Renk Numarası:  80433 – 2 yumak
Örgü Şekli: düz örgü, ters örgü, haraşo
Aksesuar: 1 adet kemer düğme

Bolero Yapılışı;

Arka ve önler için; Bolero modelimiz tek parça halinde bir bütün olarak örülecektir. Arka ve ön bedenleri örmeye Nako lolipop 80433 renk nolu iplik ile 56 ilmek örülerek başlanır ve 5 diş haraşo ile devam edilir. Devamında aynı iplik ile 4 sıra düz örgü,, 3 diş haraşo modeli, 4 sıra düz örgü, 3 diş haraşo modeli, … şeklinde örülerek devam edilir. Beden boyu 24 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanarak ortadaki 16 ilmek kesilir ve toplam 40 ilmek kalır. her iki tarafta kalan 20 şer ilmek ile örgüye devam edilir. Ön ortasındaki 6 ilmek beden boyunca haraşo modeli ile örülerek çıkılır, Ön ortası 8 cm olduğunda 3 sıra ara ile 6 defa 6 ilmek haraşo modeli örülür, 1 ilmek artırılarak 26 ilmeğe kadar çıkılır.
Sonraki sırada da aynı şekilde artırılan 6 ilmek bir defada kesilir.  modelde ki haraşo sırasına gelindiğinde haraşo modeli örülürken bir defa ön ortasından başlanılarak 17 ilmek örülür ve geri dönülerek 17 ilmek daha örülerek en baş sıraya gelinir. Modeldeki düz sıralar örülürken de 15 ilmek düz örülür, geri dönülür, 15 ilmek daha düz örülüp en başa gelinir. Bu şekilde örülen 24 cm den sonra kol evi oluşturulur ve 20 ilmek bir defada kesilerek bolero beden kısmı bitirilir. Diğer taraf da bu anlatıma uygun şekilde örülür.

Kollar için; İki kol içinde aynı anlatım uygulanacaktır, kolları örmek için 32 ilmek çekilerek başlanır ve 5 diş haraşo modeli örülür, Örgüye 4 sıra düz örgü, 3 diş haraşo modeli, 4 sıra düz örgü, 3 diş haraşo modeli, 4 sıra düz örgü, 3 diş haraşo modeli, …. şeklinde devam  edilir. Her iki taraftan da 5 sıra ara ile 4 defa 1 er ilmek artış yapılır ve toplam da 40 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 18 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+5 defa 1 er ilmek kesilir. Kol boyu 24 cm de kalan 20 ilmek her iki taraftan 4+4 şeklinde olarak kesilir. Şiş de kalan 4 ilmek ile bitirilir.

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git