Haraşo Pirinç Örgü Modeli

Bayanlara sürekli olarak örgü modelleri tanıtıyoruz ve bu örgü modellerinin nasıl yapılacağı konusunda bilgisini iletiyoruz. Sürekli olarak yeni bir örgü modelini tanıtıyorken sizlere bugün yeni bir örgü modeli olarak; ”haraşo pirinç örgü modeli” seçtik. Evet, bugün sizlere Haraşo pirinç modeli hakkında bilgiler vereceğiz ve bu örgü modelinin nasıl yapılacağını sizlere açıklamaya çalışacağız.

Bir çok bayanın merak ettiği hatta hiç bir yerde bulamadığı Haraşolu Pirinç modeli hakkında olan bilgileri ve bu örgü modelinin nasıl yapıldığı konusunda olan tarifi şimdi sizler için paylaşıyoruz. Eğer merak ediyorsanız konumuzu okumaya devam edebilirsiniz fakat bir sorunumuz var; ”Bu tür örgü modelleri her zaman dediğimiz gibi her bayan için kolay olmayabilir. Bu tür örgü modellerini yapabilmeniz için öncelikle ellerinizi bu tür örgü modellerine alıştırmanız gerekir aksi taktirde bu tür örgü modellerini yapmanız biraz zorlaşabilir.”

harpir_1 harpir_2 harpir_3 harpir_4 harpir_5

Haraşo Pirinç Örgü Modeli Nasıl Yapılıyor?

– 1. resimde sizlere örgü modelimizin ön yüzünün bitmiş halini gösterdik.

– 2. resimde ise arka yüzünün bitmiş halini sizlere gösterdik. Bu örgü modelini yapmak için her iki örnek resimden birisi kullanılabilir.

– Öncesinde ön yüzde 1 ilmek düz bir şekilde örgü modelinize başlıyorsunuz.

– Daha sonrasında 1 ilmek ters örgü yapmaya başlıyorsunuz.

– Örgünüzün arka yüzünde tüm örgüler ve ilmekler haraşo olacak şekilde örülür. Tekrar ön yüze geldiğiniz zaman düz ilmeklerinizin üzerine ters, ters ilmeklerinizin üzerine düz bir şekilde ilmek atarsınız yani pirinç örgü yaparsınız ve böylelikle haraşolu pirinç örgü modeli ortaya çıkmış olur.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git