Harika Örgü Halı Modelleri

Evlerimizin belli köşelerinde kullandığımız birçok halı vardır. Bunlardan bazıları da kendimiz örerek yaptığımız halılardır. İstediğimiz bir renkte yünü belirli özelliklere göre seçtiğimiz şiş yardımı ile işleyerek birçok çeşitte örgü halı veya örgü paspas elde edebiliriz.

Örgü örmek neredeyse tüm ev hanımlarının bir numaralı işidir. Ev hanımları televizyon izlerken genelde hep örgü örmektedirler. Ev hanımlarımızın vazgeçilmezi örgü onlar için başlı başına büyük bir hobidir. Sürekli dergileri karıştırır, yeni yeni işleme stillerini keşfeder ve işleyecek birçok yeni yelekler, halılar, paspaslar hatta televizyonların ve masaların üstüne serebilecekleri örtüleri keşfederler. Kendileri işlerlerken aynı zamanda kız veya oğlan çocuklarına da öğretirler bizim evimizin sultanları. Birçok farklı desen, model, işlenecek çok şey ev hanımlarımızı bekliyor ve bunlardan biri de örgü halı işi.

Örgü halıların birçok değişik modeli vardır. Sık sık veya yün arasında boşluk bırakılarak birçok çeşitte örgü halı işlenebilir. Farklı bir şiş ile işlemek daha farklı bir görüntü kazandırabilir. İlmek ilmek dokursunuz örgü halınıza el işinizi. Örgü halı için kullandığınız yün çeşidi ve şişler değişkenlik gösterir. Kalın şiş ile işledikleriniz daha geniş olurken ince şişler ile işledikleriniz daha sık sık olabilir ve bunu yapacağınız modele göre belirlersiniz. Örgü halı evinize çok değişik bir hava katar. Üstüne bastığınızda çok değişik bir his verir ayaklarınıza. Birçok çeşidi vardır, modeli vardır. Mesela sakallı ipten örülen bir örgü halı tıpkı normal halılar gibi kabartmalı ve üstü sakallı bir model olurken düz ip ile örülen halılar genelde dümdüz, pamuk kadar yumuşaktırlar. En güzel örgü halı modellerini sizler için bir araya topladık.

Harika Örgü Halı Örnekleri


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git