Havlu Kenarı 2016 Modelleri

 

Ev hayatının vazgeçilmez eşyalarından olan havlular çeyiz içinde bir o kadar vazgeçilmez. Çeyiz için kullanılan havlular sıklıkla süslenerek daha şık bir görünüme kavuşturulur. Peki Havlu Kenarı 2016 Modelleri dediğimizde ilk akla gelmesi gereken parçalar neler?

el-isi-havlu-kenari-susleme

Havlu Kenarı Çeşitleri

Havlu kenarı süslemek için geçmişten günümüze birçok model ve değişik metot kullanılır. Bazı modellerde havluya uygun olarak örülen danteller havlu kenarına aplike edilir. Bu dantel tiplerin de de sonsuz seçenekler vardır. Parlak ve simli iplerle örülenler, klasik bej ve beyaz renkli danteller, renkli modeller ve içinde kurdele gibi farklı materyallerin kullanıldığı dantel modelleri birçok renkteki havluya uygulanabilir.

havlu-kenari-2016-modelleri

Son zamanlarda yapılmaya başlanan iğne oyası havlu kenarları da 2016 yılında da çoklukla karşımıza çıkacak gibi duruyor. Son zamanlarda kadınlar sadece havlu kenarına süsleme yapmakla yetinmemeye başladılar. Yaptıkları kenar dantellerine uygun süslemeleri havlunun içine aplike ederek daha uğraşılmış bir görüntü elde ediyorlar.2016 yılı da bu abartılı modellerin öne çıktığı bir yıl olacak.

havlu-kenari-2016-modasi

Havlu kenarları tabi ki sadece dantelle yapılmıyor. Değişik boncuk işleri, parlak pullar ve hatta çeşitli kristal taşlarda havlu kenarı süslemeleri için kullanılan malzemeler. Ayrıca nakış seven hanımlar için havlu üzerine makine yada elle nakıştan şekiller uygulamak da alternatifler arasında. Son yıllarda çok moda olan kurdele nakışı da yine değerlendirilecek bir seçenek.

havlu-kenari-2016

Ülkemizde çok yapılmayan ancak yurtdışında örnekleri görülen bir havlu kenarı modeli de kumaştan yapılmış şekillerin havluya uygulanması. Bu tip modellerde genellikle havlu kenarına şerit süslemeler, ponponlar dikilerek şık bir görüntü elde edilebiliyor. Ponponları evde kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi çeşitli hobi mağazalarından uygun fiyatlarla alabilmeniz mümkün. Daha pratik ama yine de uğraşılmış bir hava için sutaşı, değişik boyda ve renkte düğmeler de kullanmak mümkün.

havlu-kenari-susleme

Havlu kenarı yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta aşırıya kaçmanın yapılan işin değerini azaltabileceğidir.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git