İçinizdeki Örgü Aşkına Yön Verelim

İçinizde örgü örmek için bir heves var. Fakat nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Gösteren birisi yok. Kendi başınıza da öyle fotoğrafa bakarak model çıkarmayı falan başaramıyorsunuz. Bunlar gayet normal. Size aradığınız örgü teknikleri ile ilgili bilgileri elimizden geldiğince sunmaya çalışacağız.

Örgü yapmaya başlamadan önce ilk öğretilen ilmek atmaktır. Öncelikle kalın bir şiş yani 4 numara bir şiş ve zevkinize göre aldığınız bir yün yumağı ile işe başlayalım. Bu 4 numara şişe şalınızın genişliği kadar ilmekleri sıralayın önce. Daha sonra, en kolay örgü tekniği olan düz örgüyü kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken ilmek alarak örgüyü ilerletmek. Yeteri uzunluğa geldiği zaman örgünüzü bitirebilirsiniz. Daha ileri ki seviyelerde haroşo, selanik modelleri ile şal örgü modelleri yapabilirsiniz.

Eliniz alıştıkça yeni örgü modelleri denemek için kendinizi daha hevesli hissedeceksiniz. Ilk modellerde ilmekler kaçabilir. Ilmek atlayabilirsiniz. Ipler karışabilir ama bunlar sizin moralinizi bozmasın. Örgünüz bittiğinde öyle gözünüze çarpan eksik noktalar var ise, hemen tuhafiyeciye gidip ilk örgünüzün kusurlarını kapatacak bir takım aksesuarlar alın. Ve şalınıza şık bir görünüm kazandırın.

İçinizdeki Örgü Aşkına Yön Verelim


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git