İğne Oyası Başörtüsü Yapımı

İğne oyası başörtüsü yapımı konumuz ile siz sevgili örgü ve el işi sever hanımlarımıza merhaba diyorum. Elimizden geldiğince iğne oyası modelleri ile ilgili güzel paylaşımlar sunmaya çalışıyoruz. İğne oyası sanatı gerçekten yetenek ve sabır gerektiren bir el işi. Özellikle ev hanımlarımız bu el işi sanatı ile kendilerine zaman ayırarak, bir birinden güzel iğne oyası modelleri yaparlar. Her zaman söylediğim gibi iğne oyası diğer el işlerine göre zorluk derecesi fazladır. Üstüne gidilip ve zamanla el alışkanlığı kazanınca rahatlıkla iğne oyası yapabilirsiniz. Bir zaman sonra birde bakmışsınız çok çabuk bitirmişsiniz.

Bugün sizlere Aynur Hanımın yapmış olduğu çok güzel bir el emeği olan, iğne oyası başörtüsü yapımı videosunu paylaşacağız. Çok eski zamanlardan bu yana hiç eskimeyen iğne oyası ve yazma modelleri, günümüzde evlerimizin sandıklarında bol miktarda bulunmaktadır. Şimdiki gençlerimiz çeyizlerinde pek önem vermeselerde, hala önem verenlerimizde yok değil tabiki. Anlatacağımız başörtüsü iğne oyasını, okumalarda ve bazen hanımlar olarak toplandığınızda dualar ederken takabilirsiniz. İstedğiniz renkte ve iplikte yapacağınız bu güzel iğne oyası modelini yapan ve emek harcayan Aynur Hanıma çok teşekkürler. Her geçen gün el işi ve iğne oyası meraklıları artarken, bu tarz eğitici paylaşımlarda bulunmak yeni başlayanlar için çok güzel bir durum.

Sözü daha fazla uzatmadan bu güzel iğne oyasının yapılışını sizlerle paylaşıyorum. Artık sizde kendiniz veya hediye etmek amaçlı arkadaşlarınıza, komşularınıza iğne oyası başörtüsü yapımı videosu ile yapabileceksiniz. Kendi emeğiniz ile yapıp kullandığınızda sizi eminim daha çok mutlu edecektir. Her ne kadar yapımında biraz zorluk yaşarsanız pes etmeyip, bu güzel el işlerini yapmak için gayret gösterin. Sonunda mutlu olan sizler olacaksınız. Hepinize örgü dolu, sevgi dolu günler dilerim. Şimdiden ellerinize sağlık. Örgüişlerim sitemizi ve facebook sayfamızı takip etmeye devam edin.

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git