İğne Oyası İşlemeli Şık Havlu Kenarı Modelleri

Banyonuzda veya mutfağınızdaki havluları sadelikten kurtarmak ve şıklık getirmek için havlu kenarlarını süslemek hem basit hemde kolay bir yöntemdir. Havlu kenarına en çok yakışan da iğne oyası işlemeleridir. Pek çok iğne oyası modeli arasından bir veya birkaçını seçebileceğiniz gibi kendi modelinizi kendinizde yaratabilirsiniz. İşte size birkaç basit iğne oyası işlemeli şık havlu kenarı modelleri söyledir.

İlk örneğimiz Sıcak bir görünüm için düşünülmüş Pembe El Havlusu; İşleme Pembe Boncuk ile İğne oyası bir arada çok şık görünüyor. İşleme Mix boncuklar kullanarak işlenmiş. Her havlu 11 “x 20” ölçekli. Zürafa ile çapraz çıkılarak en sonda boncuklar takılmış. Bu modeli tek renk yerine birkaç renk ile veya sadece boncukları farklı renklerde kullanarak çeşitlendirebilirsiniz.

iğne oyası işlemeli örnekler

Bir diğer basit hem de eğlenceli bir model daha verelim. Bu model de zürafa ile başlıyor. Bunda farklı renk iplikler de kullanabilirsiniz. Hatta ne kadar fazla kullanırsanız o kadar renkli ve canlı duracaktır. Havlunun kenarını zürafayla bir tur gittikten sonra 10’ar kat renk renk iplikleri bir uçtan diğer uca zürafanın içinden bağlıyorsunuz, aralıklarla ortalarından iple tutturuyorsunuz ve işlem bitince de makasla kesiyorsunuz.

Daha zor bir model epeyce bir pratik yaptıktan sonra tercih edilmeli. İki renk olarak çalışılıyor. Tamamen dolgu iğne oyası ile gidiyor. Yavaş ilerleyen bir model olduğundan çok sabırlı olmak gerekiyor. Ara dolgular ince tığ ile yapılıp, Ara boşluklar iğne oyası olarak devam edebilirsiniz. Tabii o zaman bu şekilde ince ve kibar olarak durmayabilir.

Aşağıda birlikte sunacağımız modeller ise tamamen artık iğne oyası ve tığ işlerinde epeyce pratik yapmış kişiler tarafından denenmeli. İki ve daha fazla renk kullanışmış olan bu modellerde çalışırken harita üzerinden yürümenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Zürafa ve yan atmalı yöntemler kullanılarak işlenen bu iğne oyalarında bir diğer dikkat edilmesi gereken çiçeklerin büyüklüğünün çok abartılı olmaması. Özellikle havlu kenarı olarak kullanacağımız için fazla büyük olması havlunun işlevselliğini bozacak ve ayrıca kaba bir görünüm sunacaktır.

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git