İğne Oyası Mendil Kenarı Yapımı

İğne oyası mendil kenarı yapımı ve mendil kenarı iğne oyasıyla nasıl işlenir sorusu sizi korkutmasın. El işi gibi hobilerle uğraşan ilgilenen her bayanın kesinlikle iğne oyasıyla kenar işleme bilmesi gerekir. Bunun nedeni altında yatan sebep iğne oyası ile hemen hemen birçok el işlerinden yapılabilmesidir. Evinizin vitrinine takımlar eşarp çeşitleri yazmalarınız tülbent kenarları havlularınız yatak örtüleriniz kıyafetleriniz daha bir sürü şey yapılabilir ve çok estetik bir görünüm kazandırılır. Genç kızların çeyizinin olmazsa olmazıdır iğne oyaları. İğne oyalarını yapmak zahmet bir iştir fakat o iş bittikten sonra ortaya çıkan müthiş görüntü o zahmeti çektiğinizi ortaya koyacaktır. Yaptığınız el işi çalışmalarınızı iğine oyalarınızla süsleyerek farklı görünümler elde etmeniz de mümkündür.

İĞNE OYASININ PÜF NOKTASI

İğne oyanızı yaparken iğnenizin boyu biraz büyük olmalıdır daha doğrusu iğneniz elinize göre göre olmalıdır çünkü iğneyi elinizle iyice kavramanız gerekmektedir. İğne seçimi çok önemlidir çünkü iğne oyanızın başrolü iğnedir. Kullanacağınız ip her zaman kullandığımız polyester ip seçimi yapmalısınız.

İĞNE OYASI İLE MENDİL KENARI YAPMAK

İlk olarak iğne oyası mendil kenarı yapımı için zürafalar yapıyoruz ve yaptığımız zürafanın ortasına gelecek şekilde bir düğüm atmalıyız ve sonra bir tane daha zürafa sığacak kadar yer ayrılmalıdır. Bu işlemin ardından bir tane daha düğüm atılıyor yapılan zürafaya geri dönmelisiniz ve ortasına tekrardan bir düğüm atmalısınız. Ön tarafa gelecek şekilde bir zürafa boşluğu bırakılmalı ve bu işlemin üzerine bir kat daha geçilecek. Yapacağınız mendiliniz için ikinci katında farklı bir renk kullanmalısınız ki daha hoş bir görünüm elde edesiniz. Hazırlamış olduğunuz diğer renkteki ipinizi hemen üst katından başlamalısınız sıkıca bir düğüm attıktan sonra ufak bir kirpik yapınız. Yaptığınız kirpiğin üstüne çıkmalısınız ve ortasına gelecek şekilde sıkıca bir düğüm atınız. İlk sırada yaptığın yandaki zürafaya geçerek modelin içerisine geçmelisiniz. Bu işlemde de tekrar aynı ufak bir kirpik yaparak sabitleyiniz. Bu işlemi mendilinizin kenarına yapmış olduğunuz zürafalarınızın üzerine gelerek ufak kirpikler yaparak devam etmelisiniz. Böylelikle şık ve zarif bir iğne oyası mendil kenarı motifi çıkmış oldu.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

İğne Oyası Mendil Kenarı Yapımı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Oya dedi ki:

    Merhaba. Sipariş üzerine oyalı mendil yapı yor musunuz?

Sayfa başına git