İğne Oyası Papatya Yapılışı

İğne oyası öğrenmesi zaman alabilen bir iştir. Fakat ortaya çıkanları gördükten sonra keyifli bir alışkanlık haline geleceğini garanti edebiliriz. Ürettiklerinizi bir tabloya benzetmek size çok güzel zaman yaşatacaktır. Düzgün yapıldığı zaman bir ömür kullanılabilecek kalitede işler elinizden gelecektir. Bugün sizlere  İğne Oyası Papatya Yapılışı hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

igne-oyasi-papatya-yapimi

Papatyanın Yapılışı

Başlarken ipin ucunu biraz uzun tutun. Parmak üzerinden 6 zürafa ile boru yapmaya başlayın. İlk sıra bitince altta kalan ipi çekerek zürafaları sıkıştırın ve yuvarlak şekle sokun. Boru 9 sıra olacak.

igne-oyasi-dersi

İğne oyası papatya yapılışı konusunda dikkat edilecek husus zürafaları geniş yapmamaktır.

Yapraklar için borudaki her zürafanın içine 3 tane daha yapın ve bu şekilde 8 sıra çıkın. Sona gelince sırayla 2 ve 1 zürafa ile yaprağı bitirin.

Bu şekilde 2 papatya bitirdiğinizde onları iç içe geçirin. Bitince alttan düğüm atın ve kalan ipi kestikten sonra ucunu yakın.

Tomurcuğu eklemek için 6 zürafa işleyerek tekrar boru şeklinde ilerleyin. 2 sıra sonra 1 artırma yapın, 3cü sıraya geldiğinizde 1 sıra daha zürafa ile tekrar arttırma yapın.

 papatya-nasil-yapilir

İğne Oyası Papatya Yapılışı öğrenme yolunu yarıladınız!

  1. Sıraya gelince kesmeye başlayın. Gözleri eksiltin. Boncuğun uçlarını dönerek daraltın.

İçeri elyaf kumaş koyun. Boncuk tercih edebilirsiniz. Uçlardan ipi geçirerek zürafa kalmayacak şekilde tomurcuğun üst kısmını kapatın. İpin ucunu kesip yakın.

İpe iğnenizi geçirin ve yukardaki delikten geçirerek tomurcuğun bittiği yerden düğüm atın. Papatyanın içine yerleştirin ve ipi alt taraftan düğüm yapıp kesin.

Papatyanın alt kısmına geldik.

Zürafanın üstünden ipi geriye düğümleyin. 3 tane pipit yapın ve 2 taraflı arttırma yaparak 4 sıra çıkın.

Sarı rengi kullanarak papatyaların içlerine tavşan kulağı yapın.

igne-oyasi-papatya-yapimi

Bitti Bitiyor!

Üst kısımdaki beyaz bölümü yapmaya geçiyoruz. Hem sağdaki hem soldaki zürafalara düğüm atın. İpinizi düğümlerle doldurun. Bu şekilde halkanızı da doldurun.

Yaprak işlemine sıra geldi. Arada kalan boşlukta kenarlardan sayıyı gözeterek 5 zürafa yapın. Eksilterek 3 zürafa kalana kadar çıkın. Kenardaki uçlarda yaprak yapın.

Papatyayı 2 yaprağın arasına sabitleyin. Ömürlük tablonuz hazır. Çeşit çeşit, renk renk yapabilirsiniz.

Elinize sağlık!

Şimdi iğne oyası papatya yapılışı ile ilgili resim galerimizi inceleyebilirsiniz.

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git