İğne Oyası Yazma Kenarı Örnekleri

Neredeyse her gün yaşlı nenelerimizin kafasında birçok şekilde farklı iğne oyası yazma kenarı olan tülbentler görürüz. Bu el ile yapılan yazmalar tülbentlere kültürümüzü aşılar. Farklı renkte, farklı modelde iğne oyası yazmaları bizim zengin kültürümüzün bir parçasıdır.

Her gün yaşlı insanların başına taktıkları tülbentlerin uçlarındaki yazmalar, tek tek yaşlılarımızın elleriyle dokudukları o güzel işlemeler. Bu işin yapan yaşlı nineleriniz mutlaka size çeyizlik bir iki adet elleri ile işleyip saklamışlardır, zamanı gelince size vereceklerdir. Hayal ettiğiniz çiçekler motifleri, gül motifleri gibi birçok motifi kullanabileceğiniz bu iğne oyası çeşidinin hayatınıza büyük bir katkısı olacaktır. Bu işi yaparak hem para kazanabilir hem de boş zamanlarınızı iğne oyasının bu çeşidi ile geçirebilirsiniz. Bu yıl daha fazla çeşide sahip olan iğne oyası yazma kenarlarının hepsi el emeği göz nurudur. Özenle işlenmiş günlerce uğraşılmış bu yazma kenarlarını yapmayı sizde öğrenebilir harika işler çıkartarak bir kısmını kendinize yaparken aynı zamanda eşinize, dostunuza hediye ederek sizden bir hatıra bırakabilirsiniz. Bu manevi değeri büyük olan iğne oyası yazmalarından yaptığınız tülbentleri satarak para da kazanabilirsiniz. Bu aralar çok yaygın olan bu ticaret iğne oyası yazmanında değerini arttırmış bulunuyor.
Hepinizin çeyizine annenizin veya ninenizin yaptığı tülbentlerden saklamalı ve çeyizinize mutlaka koymalısınız. Sade kumaşlardan bile çok şık görünüm kazandırabildiğiniz bu güzel iğne oyalarınıza bir de yazma ekleyerek daha da şık bir şey ortaya koyabilirsiniz. Bir birinden güzel iğne oyası yazma kenarı örnekleri sizlerle;

iğne oyası yazma kenarı örnekleri


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git