İki Renkli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Bu soğuk kış günlerinde hepimiz kendimizi soğuğa karşı korumalıyız. Ama bizden daha hassas olan bebekler daha çabuk üşütüp hasta olabilirler. Bu yüzden onları daha sıkı giydirmeli ve korumalıyız. Bunun için de bütün marifetlerimizi konuşturup bir takım kışlık giysileri hazırlamalıyız. Mesela iki renkli bebek battaniyesi yapılışı denenmeye değecek kadar pratikBen yapamam diye endişe yapıp korkmayın hemen yapılışını okuyup sizde deneyin.

 Renkli Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı İçin Gereken Malzemeler;

  • 6 numara tığ,
  • 3 tane beyaz
  • 3 tane kahverengi bebe yünü işimizi görecektir.

Renkli Bebek Battaniyesi Yapılışı;

İşe önce tığ yardımıyla yirmi zincir çekerek başlayalım. İki zincir çekerekten başlık yapalım. Dört tane dolgu yapalım ve arasına üç tane zincir çekelim, tekrar dört dolgu yapalım. İki zincir çekip yine dolgu yapalım,3 zincir çekip bir daha dolgu yapalım bu şekilde beş tane balıksırtı yapalım. Geri dönüp on iki tane zincir çekip iki balıksırtının arasına batalım. Bu şekilde beş tane tamamlayalım.

Beyaz ipi boşa alalım ve kahverengi iple dört dolgu yapalım. Üç zincir çekip tekrar dört dolgu yapıp bu şekilde bu sırayı tamamlayalım.

Şimdi beyaz ipe geçebiliriz işte, biraz önce örüp bıraktığımız zincirleri alarak kahverengilerin üstüne balıksırtımızı yapmaya devam edelim. Böylece sırayı tamamlayalım. Geriye dönüp balıksırtına devam edelim. Ve sırayı bitirelim.

Kahverengi iple on ikişer zincir çekip, ördüğümüz sıranın başına gidelim.

Kahverengiyi bırakıp elimize beyaz ipi alalım ve kahverengiyle balıksırtını örüp örgünün başına gelelim. Kahverengiyi alıyoruz, beyaz zincirleri içine alarak balıksırtını örüyoruz. Örgünün başına geliyoruz.

Tekrar beyaz ipe geçelim, on ikişer zincir çekerek sırayı tamamlıyoruz. Motife bu şekilde devam ediyoruz, tam kare şekline geldiğinde kesip bitiriyoruz.

Bunun gibi bir metreyi tamamlayacak şekilde motifler örüyoruz. Sonra bunları yan yana birleştiriyoruz. İki renk battaniye elde ediyoruz.

İki renkli bebek battaniyesi nin etrafına battaniyenin içinde olan modelden etrafına iki cm eninde bir oya geçiriyoruz. Beyaz renk ip ile kapatıyoruz ve renkli bebek battaniyesi yapılışı nı bitiriyoruz.

Güle güle kullanın.

 

 

 

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git