İki Renkli Hırka Örülüşü

Kış ayının gelmesi eşittir kalın kıyafetlerin gün yüzüne çıkması demek ancak hep hazırdan yana yapılan seçimler artık bir zaman sonra bütçenizi zorlayacağı gibi istediğiniz modellerinde sıklıkla karşınıza çıkmaması olasılığı ile birleşince kendimize farklı alternatifler aramaktan başka çare kalmıyor. Bunlardan belki de en alaturka olanı bir eline ipi bir eline şişi alıp kendi işini kendin yapman ve iki renkli hırka örülüşünü öğrenmen. Ancak ne kadar alaturka gibi görünse de bu seçenekten daha iyisi yok. İki renkli hırka örülüşü konumuza devam edelim.

iki-renkli-hirkalar

Farklı modeller

Düz renklerin yanı sıra trendlere uygun renklerin kombinasyonu farklı arayışlarınızı karşılayabilir. Örneğin kahverengi ve krem gibi iki rengin kullanılması örgü işinize bambaşka bir hava katabilir. Üstelik farklı örgü arayışına girmeden işinize hareket katmış olursunuz.

iki-renkli-hirka-orulusu

 Nasıl Örülür?

Bu yazımızda sizlere iki renk kullanarak hırka örülüşü hakkında bilgi vereceğiz. Örgü işini azda olsa bilenlerin bile çok rahat karayıp yapabileceği bu işi çok sevecek ve üzerinizden çıkarmak istemeyeceksiniz. Model yapımı oldukça basit. Öncelikle siz hangi renklerin uyumunu kendinize daha çok yakıştırırsınız onu seçmelisiniz. Daha sonra aldığınız ipe uygun şişinizi ayarlayın ve başlangıcı yani lastik kısmını yapmak için size uygun olacak şekilde ilmik sayısını belirleyerek ilmek atmakla başlangıcı yapın.

Gelelim lastik yapımına ilmik atma işini tamamladıktan sonra bir ters bir düz olacak şekilde örme işine başlayın. Uzun bir lastik olsun istiyorsanız 25-30 sıra kadar çıkmanız gerekiyor. Bu işlemi bitirdikten sonra bir tarafı tamamen ters bir tarafı ise tamamen düz yapın yani bir tarafı yünü şişin önüne alarak hep bu şekilde devam edin diğer tarafa geçtiğiniz de ise yünü şişin arkasına alın ve sonuna kadar da böyle devam edin. Bu işlemi iki renkli yapacağınız için örneğin 10 sıra siyah yapıp ipi değiştirip 10 sıra yeşil yapın. önce arka kısmı yapın arka kısım bir parça şeklinde olacak. Daha sonra arka kısma uygun oranda ön kısmı da iki parça halinde çıkartıp dikin.

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git