İlginç Örgü Ürünleri

İlginç detaylar

Örgü çalışan ve ya çalışmayan her hanımın hayatında yer alırken bazen beylerin elinde de görmek mümkün oluyor günümüzde. Stres atmamıza yardımcı olmaları kadar aynı zamanda gururla giydiğimiz ürünleri de oluşturmamıza yardımcıdır örgü. Ama bazı ürünler var ki bu da mı çıkmış diyor insan. Bu yazımız da sizlere İlginç örgü ürünleri hakkında bilgi vereceğiz.

ilginc-orgu-modelleri

Ponponlu çatallar

Ponpon yapımı bazı kişileri çok zorlar aslında. El de tutmak zordur sarılan ipi, özellikle de eşit ölçülerde tutup bağlamak zordur. Size herkesin evinde bulunan bir ürünle yapılışını söyleyeceğiz.
Herkesin evinde bulunan yemek çatalının etrafını (çatal kısmını) iple ponpon yapacağınız kadar sarın. Daha sonra çatalın ortasındaki kısımdan kısa başka bir ip geçirin ve sardığınız ipleri ortasından sıkın bu küçük iple sonrasında ise sardığınızı çıkarıp ponponunuzu dilediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Aynı işlemi bir kibrit kutusu yâda ince rulo bir kâğıtla da yapabilirsiniz.

orgu-modellerinde-yenilik

Kolay motifler

Son zamanların belki de en modası kare örgü motif tezgâhıdır. Bir motif tezgâhı ile üç farklı boyut da motifler yapabilirsiniz. İstediğiniz renk ve iplerle yapabileceğiniz motifleri ile battaniye, şal hatta hırka bile yapabilirsiniz. Ayrıca kare modelin bir de yuvarlık alternatifi de mevcuttur.

orgu-cesitleri-degisik

İlginç örgü ürünleri saymakla bitmese de şimdilerde çok ilgi çeken bir yün çeşidi mevcut.
Penye ip! Penye ip dokunduğunuzda aynı bir kumaş hissi veren oldukça ilginç bir türü. Bununla Çantalar, hırkalar, hatta kazaklar bile örebilirsiniz size hissettireceği ise mağazadan alınmış hissi.

NB6AH8R5qcO7oVXgqp8T

Çerçeve de örgü esintisi

Örgüye gönül verenlerdenseniz şayet zücaciyelerden alacağınız oval ince demirlerle çok güzel çerçeveler oluşturabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ise sadece çemberi de örgünün içine alarak etrafında dilediğiniz motifleri yapmak olacak.

modern-orgu-teknikleri

Oklava ile örgü

Yanlış okumadınız evet oklava ile örgü mümkün…
Çok kalın şişleriniz yoksa bunu oklava ile yapabilirsiniz ki kalın şişten ziyade oklava ile yapılan çok daha şık gözükmekle birlikte daha kolay aslında. Yapacağınız motifi isterseniz şal da isterseniz bir hırka için dilerseniz çanta modeli olarak kullanabilirsiniz. Son derece şık ve göze hitap eden bir model ortaya çıkmaktadır.

2016-orgu-cesitleri

İlginç örgü ürünleri her daim zücaciye de ya da evlerinizde bulunan şeyler. Yeter ki yaratıcı bakın.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git