İşlemeli Desenli Şık Örgü Bluz Modelleri

Yaz olsun, kış olsun mevsim ayırmaksızın giyilen bayan bluz modeli her renk ve çeşidini bulmak mümkün. Bluzu he zaman ve ortam da tercih edilen bir kıyafet türüdür. Yeni sezonda özellikle işleme ve örgü üzerine çok sayıda renkli ve modern çizgileri olan modelleri bulmak mümkün.

el-orgusu-bogazli-kazak

Kadınların kendi beceri ve özverilerini de katarak yaptıkları kıyafetleri kendileri giymek ya da sevdiklerine hediye etmek için çok sayıda senek var. Örgü ve trikolar, kumaşla yapılabile çok basit modeller veya kendi tasarımınızı ortaya çıkararak değişik çizgileri yakalayabilirsiniz. Örmek bir sanattır. Bu sanatın içinde örgü bayan bluzu kendi alnında çok geniş yelpazesi vardır. Her türlü örme tekniği bilenler için hayallerindeki bluzu çıkarmak ve yapmak çok kolay olacaktır.

Örgü bilmeyen bayanlar bile düz bir örgüden yapabilecekleri bir bluza ya da hazır alınmış desensiz sade bluzlara işleme yapılarak bile yeni tasarımları ortaya çıkartabilirsiniz. İşleme desenli bluz yapmak için tığ ile kol ve yaka kısmına hafif işlemeler yapabilir, ayrıca gül ve ponpon gibi süsleme tekniklerini hazırlayıp bluzunuza dikebilirsiniz. Şimdi çok basit bir model tarifiniz sizlerle aşağıya paylaşıyorum.

krem-rengi-el-orgusu-kazak

İşlemeli Kazak Örme aşamaları şöyle:

  • Arka kısmı için: 125 ilmek başlayıp dokuz cm 1 + 1 lastik örgü kemeri örün. Düz örgüye geçin ve otuz ilmek azaltarak sayıyı 95 ilmeğe düşürüp devam edin. Örgü boyu kolunuzun hizasına gelince kol yeri için bedeninize göre her iki taraftan da azaltın ortalama 83 ilmek le devam edip yaka kısmını da kendinize göre ayarlayıp örgüyü bitirin.

renkli-kazak

  • Ön kısmı için: Örgünün boyu kendinize göre ayarladığınız arka gibi örün kol ve yaka detaylarını unutmadan örgüyü bitirin.
  • Kolların yapımı: ortalama 56 ilmek ile başlayıp lastiğini örün ve düz örgüye geçince 46 ilmeğe düşürüp devam edin. Örgü boyu istenen uzunluğa gelince kesimi ayarlayıp bitirin. Ve bütün parçaları tersten dikip kazağı oluşturun.

el-orgusu-kazak

  • İşleme Modelini Yapın: Görüldüğü gibi düz bir örgü ile oluşturulan kazağın üzerine hayal dünyanıza göre süsleme yapabilirsiniz. Tahta bocukları dikebilir, kurdele ile geçişler yapabilir, düğme veya tığ ile gül motifleri yapıp dikebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git