Kadınlar İçin Kapşonlu Hırka Örülüşü

Kış geldi kalın bir şeyler öreyim hem günlük kullanıma uygun her an her şey ile kullanabileceğim hem de şapkayı da aradan çıkaracağım bir model olsun diyorsanız.

En yerinde tercih tabi ki kadınlar için kapşonlu hırka örülüşüdür. Günlük kullanım diyoruz çünkü arkasındaki kapşonu ona aynı zamanda spor bir hava kattığı için şık bir kıyafetin üzerine hoş durmaz. Ancak gündüz kombinleyeceğiniz her parçaya uyum sağlar. Sizlere bu yazımızda kapşonlu hırka örülüşü ile ilgili bilgiler vereceğiz.

bayanlar-icin-kapsonlu-hirka-orulusu

Her gardıroba en az bir tane lazım

Örülünce ya da hazır alınınca yani kısaca hali hazırda var olunca çok fazla değerlendirilen sahibi olunca kopmak istemediğimiz ne giyersek giyelim mutlaka üzerimize geçirdiğimiz ve tabiri caiz ise üzerimize kazınan bu parça hiçte hafife alınmayacak kadar çok iş görüyor. Bu yüzden siz de hiç yoksa mutlaka edinmelisiniz. Rengi ya da modeli hoşunuza gitmiyorsa istediğiniz renkte ve modelde kendiniz örebilirsiniz. Çünkü kombinlenmesi kadar yapımı da oldukça basit.

kadinlar-icin-kapsonlu-hirka

Kapşonlu Hırka Nasıl Yapılır?

Kapşonlu hırka örülüşüne geçmeden önce rengini ve modelini belirleyin ipin kalınlığına uygun şişleri de ayarladıktan sonra her örgü işinde olduğu gibi lastik için ilmek atın. Yapacağınız şey hırka o yüzden ölçüsü çok önemli. Ne çok bol ne de dar olmalı ölçüsünü ayarlayıp ilmekleri attıktan sonra lastik yapımı için bir ters bir düz örmeye başlayın.

kadinlar-icin-kapsonlu-hirka-orulusu

Belirli bir kısımdan sonra lastiği bitirin ve nasıl bir model yapacak iseniz ona başlayın örgü modeli, haraşo, düz örgü, haraşolu pirinç biz düz örgüden bahsedeceğiz.

kapsonlu-hirka-modelleme

Bunun için enine doğru sıra bitene kadar ters, sonraki sırada ise tamamını düz örün. Kapşon için yakadan ilmek alın, düz örgü örüp ebadınıza göre ilmekleri üçe bölün iki eşit parçayı bir, iki parçaya eş sayıda da bir parça örüp keselim. Ardından bütün parçaları dikelim.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git