Kalemlik Sepet Modeli Yapımı

Merhaba arkadaşlar sepetimizi kalemlerinizi toplu şekilde kullanabileceğiniz bir model yapacağız. İsterseniz diş fırçası veya macunlarınızı da rahatlıkla kullanarak yapabilirsiniz. Yani birçok yerde kullanabileceğiniz harika ve bir o kadar da basit ve şık sepet olacak. Arta kalan iplerinizi değerlendirmek içinde çok güzel bir çalışmadır.
Malzemeler
Penye ip
6 numara tığ
Yapılışı
Öncelikle sihirli halka yaparak başlıyoruz. İçerisine ipin kalınlığına göre 5. 6 tane sık iğne yapıyoruz. Yuvarlak şeklini veriyoruz. Ve her modelin içine çift batıyoruz deliğin değil.
kalemlik 1 resim
kalemlik 2 resmi
kalemlik 3 resmi
Şimdi diğer sıraya geçiyoruz. Bu sırada her deliğe bir çift bir tek olarak batıyoruz.
kalemlik 4 resmi
Diğer sıramızda ise 2 tek bir çift olarak batıyoruz. Üst kısma geçmek için birleştirme yapmadan çeviriyoruz. Yandaki deliğe batıp ilmeği içinden geçiriyoruz. Geçirdiğimiz ilmeğin yanından ilmek alıp ikisini birden örüyoruz ve 1 zincir çekiyoruz. Ve her birine batarak devam ediyoruz.
kalemlik 5 resim
kalemlik 6 resmi
kalemlik 7 resmi
kalemlik 8 resmi
İstediğiniz boyuta ulaşıncaya kadar aynı şekilde her bir modelin içinde tek batarak örmeye devam ediyoruz. İstediğimiz boyuta geldiğinizde kesme işlemini yapıyoruz. Ve kalemliğimiz hazır. İstediğiniz şekilde süsleyerek kullanabilirsiniz. İyi günlerde kullanın…
kalemlik 9 resmi
kalemlik 10 resmi


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git