Kalpli Lif Modeli Yapılışı

Bazen bir ağacın üstüne kazınmış biçimde çıkar karşımıza. Bazen de bir kız çocuğunun elindeki balon oluverir.İnternet iconlarının, süs eşyalarının vazgeçilmez ilham kaynağıdır.Deniz kenarında kuma o çizilir. İçtiğiniz bir fincan sütlü kahvenin üstündeki kabarıklık onun siluetindedir. Tişörtün baskısında, iskambil kağıdının üstündeki kupada, oyuncaklarda, sevgililer günü hediyelerinde yine o vardır. Onun adı kalp şeklidir.Adı kalptir ama kendisi daha çok aşkı temsil eder.Mahiyetindeki mana, organ olan iki ayrı kalbin yan yana gelerek tek bir kalp oluşturmalarıdır. Birbirine karışan “sen” ve” ben”nin “biz” oluşunu anlatan sihirli bir mecazdır. Böylesine incelikli bir sembol, el emeği göz nuru olan liflere uğramadan geçer mi? elbette ki hayır. Peki artık yalnızca kırmızı renkle de sınırlı olmayan, her renkte kullanılabilen kalp şeklini life nasıl yansıtabiliriz? Dilerseniz kalpli lif modeli yapılışına birlikte bir göz atalım;

    Kalpli Lif Modeli Yapılışı

kalpli-lif-modeli-renkli

– önce işe arka arkaya dokuz fıstık yaparak başlayabilirsiniz.

– bu sırayı sabırla tamamladıktan sonra bunu ikili fıstığa dönüştürerek ikinci adıma geçebilirsiniz. Bu şekilde birinci sıra tamamlanmış olacaktır.

– Bu şekilde dört sıra daha örmenizin hemen ardından başka bir aşamaya gelmiş olacaksınız. Artık şekil verme noktasına gelindiği için farklı bir yöntemle devam edeceksiniz.

– baştan itibaren yalnızca dört fıstığın üstünden dört sıra daha yaparak kalpli lif modelini yukarı doğru yükselteceksiniz.

– aynı mantıkla dört ayrı parçayı tamamladıktan sonra birleştirme aşamasına geleceksiniz.

lif modelleri

lif modelleri

 

– 1.parçanın kenarlarını beyaz iple fıstık üstüne 3er zincirle çirtik yapıp 2.parçayı da yerleştirmenizin ardından kalpli lif modeliniz tamamlanmış olacaktır.

Emek verilerek, hissedilerek yapılan simgeler, simge olmaktan çıkıp adeta sevgiye dönüşürler. Nihayetinde bizi gülümseten figürlerin ve el işlerinin içimizi ısıtma ve bizi mutlu etme güçleri vardır.Kazanılan her beceri bize yeni ufuklar açar ve biz çok küçük bir el işinde bile kendimizi gerçekleştirmenin neşesini duyumsayabiliriz. Kalpli lif motiflerinin dünyası keşfedilmeyi bekleyen şirin ve renkli bir dünya. Üretmenin ve sevgiye vurgu yapmanın ayrıcalıklı gururunu size yaşatacak olan tatlı kalp motifleriyle keyifli anlar geçirmeniz dileğiyle. En güzel lif modelleri resim galerimiz sizlerle…

   


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git