Kalpli Tığ İşi Bebek Elbisesi Yapılışı

Kalpli Tığ İşi Bebek Elbisesi

 Tığ işi sevenler, el emeği ile yepyeni modeller yaratmak isteyenler için tasarım dünyalarını genişletecek güzel bir örnek sunuyoruz. Dostlarınıza armağan edebileceğiniz veya bebeğinize giydirebileceğiniz kalpli bebek elbisesi, o küçücük bedenlere sıcacık bir hava katacak.

Dilerseniz, elbiselerinizin bir kenarında süs olarak kullanabileceğiniz dilerseniz de tamamını kalplerden oluşturduğunuz tığ işi bebek elbisesi üretebilirsiniz. Tasarımı tamamen sizin hayal gücünüze bağlı!

tig-ile-elbise-yapimi

Tığ ile Kalp Yapımı

Kalp yapımı için öncelikle bir yuvarlağa ihtiyacınız var. İpinizin kalınlığına bağlı olarak seçtiğiniz bir tığ ile öncelikle parmağınıza ipi dolayarak bir yuvarlak elde etmelisiniz. Sonrasında tığınız ile yuvarlağınortasından geçirerek 17 adet trabzan yapmaya başlamalısınız. İki kerede tığdan geçirdiğiniz ipi trabzan oluştuktan sonra elinizden çıkarabilirsiniz. Oluşturduğunuz dairede 17 adet trabzan oluncaya kadar devam etmelisiniz. Sonuna geldiğinizde bir kapatma tekniğine ihtiyaç duyacaksınız. İlk başladığınız trabzanın dibindeki ipi çekmeye başlayın.  Daha sonra uzun kalan ipi sıkıca çektikten sonra tamamen kapatma işlemini bir tığ yardımıyla gerçekleştirmiş olacaksınız. Oluşturduğunuz örneği kalp biçimine getirebilmek için sık iğne uygulamalısınız.

kalpli-elbise-yapimi

Sık iğne, ipi dolamadan ilmekten geçirip tek seferde çekmek anlamına geliyor. Kalbi tam olarak oluşturabilmek için son hamle aynı ilmeğe 4 sefer batıp her defasında ipi, 2, 3, 4 defada çekme işlemi uygulamanız olacaktır. 2. ilmek uygulamasında ise;  bu defa ipi 2 kere dolayıp her birini 4 defada çekmeniz gerekmektedir.3. ilmek daha kısa olması gerektiğinden 2 defa ipi doladıktan sonra 3 defada çekmeniz gerekiyor. Artık güzel bir kalp elde ettiniz. Bu uygulamayı, isterseniz parça parça gerçekleştirip sonrasında birleştirme işlemi uygulayarak bir elbise oluşturabilirsiniz. Veya elbisenin diğer taraflarında farklı bir model kullanabilir yalnızca belli bölümlerine kalp modelini tercih edebilirsiniz. Bu tamamen sizin hayal gücünüz.

tig-ile-ormek

Bebek Elbisesinde Tığ Modası

Bebek elbisesi, çoğunlukla en kısa sürede halledebileceğiniz tasarımlar arasındadır. Yıllara dayanan tığ işi tercihler, zaman geçse de değerinden hiçbir şey kaybetmiyor. Zarif ve detayları ile göz alıcı ürünler emeğin bir sonucu olması sebebiyle dedeğerine değer katıyor. Bir tığ ile şahane tasarımlar üretebilirsiniz. Tatlı, sevimli ve bir o kadar orijinal tasarımlar ile bebekleriniz herkesin göz bebeği olacak.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git