Kare Çiçekli Lif Yapımı

 

Evinizde kullanabileceğiniz özel tasarım liflerle özellikle de çocuklarınızın banyo seansları daha eğlenceli hale gelecek. Değişik renk ve modeller ile çocuklarınıza banyo yapmayı sevdirirken kendinizde bu ürünleri kullanabilirsiniz. Şimdi Kare çiçekli lif yapılışı nasıl olur, ayrıntılı olarak anlatalım.

kare-cicekli-lif-yapimi-yesil-pembe

KARE ÇİÇEKLİ LİF YAPIMI AŞAMALARI

Kare çiçek lif yapımı aşamalarının ilk işlemi olarak 7 zincir ile bir halka meydana getirerek bu halkanın içi doldurulur.

Bu işlemin ardından 5 zinciri üzerine çekerek ve birer trabzan bayarak bir yuva oluşturulur. Bu noktadan sonra bir sıkı iğne 4 trabzan bir sıkı iğne işlemi ile yapraklar oluşturulur.

İkinci sıraya devam ederek zincir alt yuvaları oluşturulur. Burada da bir sıkı iğne 5 trabzan bir sıkı iğne 5 trabzan işlemi ile yapraklar oluşturulur.

kare-cicekli-lif-yapimi-pembe-yesil

Devamında yaprakların içine yuva oluşturulur ve bunun üzerine 3 trabzan 2 zincir 3 trabzan uygulaması yapılır.

Bu işlemden sonra 3 zincirle yukarı çıkarak 3 trabzan 2 zincir ve 4 trabzan işlemi uygulanır. Yaprağın 3 ve 4. Sırasında 3 trabzan 2 zincir ve 4 trabzan yapılır. 5. Sıraya gelindiğinde 3 zincir yukarı çıkılarak 4 trabzan yapılır, 2 zincir çekilerek çiçeğe eklenir.

Çiçekten birer yaprak atlanarak yeşil yapraklar çiçeğe eklenir. Çiçeğin arada kalan yapraklarından itibaren fıstık 8 fıstık yaparak yaprağın uç noktalarına eklenir. 8 fıstık yapılarak aşağı inilir.

kare-cicekli-lif-yapimi-cicek - Kopya

İp burada kopartılır ve 3. Fıstıkta itibaren diğer yaprağa 5 fıstık daha yapılır. Daha sonra çiçeğin diğer yaprağına 8 yaprak ile inilir.

Son yaprağa gelinir ve 5 fıstık daha örülüp beyazın 3. Fıstığına bağlanır.

Sonra 2 sıra daha fıstık örülerek çerçeveler eklenir. Arka kısım için 14 x 14 örgü örülür.

Bu iki parça yeşil ip ile birbirine bağlanır. Sonra etrafına 1 sıra pembe örgü örülür. En son beyaz çerçeve eklenerek kare çiçekli lif tamamlanır.

Artık kare çiçekli lifiniz hazır ve ister kediniz ister de çocuklarınız için özel bir banyo hazırlığı yapabiliriniz. Yumuşak dokusu ve renkli tasarımı ile banyo yapmak artık daha keyifli olacak.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git