Kedi Tırmığı Ajurlu Örgü Modeli Video Anlatımlı

Merhaba hanımlar ajurlu örgü modelleri ile sizlere yeni konular sunmaya devam ediyoruz. Sizler için video anlatımlı Kedi Tırmığı Ajurlu Örgü Modelini paylaşıyoruz.  Tam bir yazlık örgü modeli olan kedi tırmığı ajurlu örgü, yazın yaklaşması ile beraber sizler için güzel bir sunum olacak. Kedi tırmığı örgü modeli eski bir örnektir.

Hanımlarımızın evlerinde sürekli olarak yaptığı ajurlu örgü modelleri yapımı gayet kolaydır. Yazlık örgü modellerinde sıklık ile kullanılan ajurlu örgü konularını sitemizde ajur diye aratabilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan kedi tırmığı ajurlu örgü modelimizin yapılışına geçelim.

Örgü modelimiz 11 ilmekten oluşmakta. 11 ilmek ve katlarını kullanabilirsiniz. Orta kalınlıkta bir yün kullanılacak. Örme işlemi için 4 numaralı şiş kullanıyoruz. Yazlık parlak ipler ile de yapılabilir. Yazlık yelek gibi birçok örgü işinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eskilerden kalan  örgü modeli olan kedi tırmığı, annelerimizin çocuklara ördüğü güzel örneklerden biridir. Genellikle bebek hırkalarında, boyundan başlamalı yelek ve hırkalarda kullanılmaktadır.

Şişler ile örülen modelimizi videoyu izleyerek rahatlıkla yapabilirsiniz. Hazır yaz aylarıda yaklaşırken şimdiden yapmaya başlayabilirsiniz. Daha öncesinde paylaşmış olduğumuz Dalgalı Ajur Modeli konusunada bakabilirsiniz. Yine bu model gibi yapımı son derece kolay olan dalgalı ajur örgüsünü yapabilirsiniz.

örgü modelleri

Sürekli güncellenen örgüişlerim sitemizde güzel anlatımlı, videolu paylaşımlar sunmaya devam edeceğiz. Sitemizi ve facebook sayfamızı takip etmeye devam edin. Konumuzun sonunda paylaştığımız videou tekrar tekrar izleyip, hata yapmadan örgünüzü rahatlıkla örebilirsiniz. Şimdiden tüm hanımlarımıza kolay gelsin. Örgü dolu, sevgi dolu günler dilerim.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git