Kelebek Örgü Modeli

Örgü modelleri konusunda merak salmış olan bayanların karşısına yeni bir konuyla daha çıkıyoruz. Bu seferki örgü modelimizin konusu; ”Kelebek örgü modeli” üzerine. Eğer kelebek modelini merak ediyorsanız ve tarifi hakkında bilgi almak istiyorsanız konumuzu okumaya devam edebilirsiniz.

Kelebek örgü modeli bir çok bayan tarafından merak ediliyor. Oldukça güzel bir yapıya sahip olan ve göze iyi bir şekilde gelen kelebek örgü modelinin nasıl yapıldığı konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Eğer sizlerde bu örgü modeli hakkında bilgi almak ve nasıl yapıldığını öğrenmek isterseniz işte sizlere tüm detaylarıyla kelebek örgü modeli hakkında bilgiler.

– Öncelikle bu tür örgü modelleri ilk başlayan bayanlar için uygun olmayabilir bu yüzden bu tür örgü modellerini yapmaya başlamadan önce ellerinizi alıştırmanız ve kendinizi bu tür örgü modellerine eğitmeniz gerekiyor. Sitemizde yer alan diğer örgü modellerine bakarak kendinizi eğitebilirsiniz ve daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

kelmo_1 kelmo_2 kelmo_3 kelmo_4 kelmo_5 kelmo_6

Kelebek örgü modeli nasıl yapılıyor?

– Birincil olarak kenar ilmekten sonra 5 ilmek daha örülmeden sağ şişe geçiyorsunuz.

– Daha sonrasında iplik bu 5 ilmeğin ön tarafından arka tarafına doğru dolandırılıyor. Sonrasında 5 ilmek düz bir şekilde örmeye devam ediyorsunuz. Tekrar 5 ilmek örmek alınıp iplik arka tarafa doğru dolandırılıyor. Bu işlemi üst üse 3 kez daha yapıyorsunuz ve diğer işleme devam ediyorsunuz.

– Örgünün arka yüzünde ilmekler ters örgü olacak şekilde örülüyor. Boş bir şekilde alınan 5 ilmeğin ortasında sağ şişinizin yardımıyla birlikte dolandırdığınız iplikler toplanıyor.

– Kalan 5 ilmek ortasından toparlanarak alınıyor.

– Ortadaki ilmek ters örgü olarak örülüyor.

– En sonda resimde de gördüğünüz gibi örgünün bitmiş hali karşınıza çıkıyor.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git