Kendiliğinden Lastikli Bebek Örgü Modelleri

Bugün yün bebek örgü modellerinden örgü bebek yelek modelinin yapılışını göstereceğim. Bu bebek örgü modelimiz in iki renk ip kullanacağız. Böylece yelekte renkler ahenkle dans edecek. Şimdi bu bebek örgü modelleri anlatımına başlıyorum.

Birinci kısımda ilk önce ip iki ipi parmağımıza doluyoruz. İpin bir tanesinin altından bir tanesinin üstünden şişi geçirerek, ilmek sayısını oluşturuyoruz. Diğer şişe geçerek bir sıra ters örüyoruz. Beş sıra tek renk ip ile örerek devam ediyoruz. Sonra etek ucunun sırasını artırmak için bir örüp bir artırıyoruz. Bu şekilde beş şıra daha örüp kendiliğinden lastik görüntüsünü yakalıyoruz.

İkinci kısımda ise; iki renkle başladığımız örgümüzde, ilk ilmekleri diğer şişe geçirerek, kullandığımız ikinci renk ipi artık kullanım dışı bırakıyoruz. İki şişte olan yeleğimizi tek şişe geçiriyoruz. Geçirirken ilmek atmayı unutmuyoruz.

Üçüncü kısımda ise; Tek şişe indirdiğimiz modeli, diğer şişe ilk ilmeği boş olarak, bir ilmek örerek modeli oluşturmak için 10 sıra boş ipi iki şişe dolayıp, 11 sıradakini ilmeğin düz olarak örüyoruz. Örmeye bu şekilde devam ederek, yeleğimizi tamamlıyoruz.

Farklı bebek örgü modelleri sizlerle….

Güncellenen örgüişlerim sitemizi takip etmeye devam edin. Herkese kolay gelsin. İyi örgüler…

Facebook sayfamız : www.facebook.com/orguislerimm

Kendiliğinden Lastikli Bebek Örgü Modelleri

beyaz bebek örgü modelleri mor bebek örgü modelleri renkli bebek örgü modelleri beyaz desenli örgü bebek modelleri iki renk bebek örgü modelleri


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git