Kısa Zamanda Yapılabilen Örgü Modelleri

KISA ZAMANDA YAPILABİLEN ÖRGÜ MODELLERİ

Örgü örmek istiyorsunuz, fakat yeteri kadar zamanınız yok. Var olan boş zamanlarınızda yapabileceğiniz, birbirinden farklı örgü modelleri bulunmaktadır. Bunlar ile kendinize ve sevdiklerinize örgüler örebilirsiniz. Kısa zamanda yapılabilen örgü modelleri için ilk tarif, herkesin kolaylıkla örebileceği; bir ters bir düz örgü olacak. Bu örgü stili ile atkı, bere, boyunluk, şal örebilirsiniz. Ayrıca bunu değiştirip farklı şekillerde ortaya koyabilirsiniz. İki ters iki düz örüp, arka sıraya geçtiğiniz zaman tersin üzerine düz, düzün üzerine ters örerek, farklı bir model ortaya koyabilirsiniz. Temel örgü şekli olan ters ve düz örgüden, farklı desen ve modeller çıkarmak sizlerin marifetli elleri arasındadır. Yapmanız gereken yaratıcı yönünüzü güçlendirin ve kendiniz bir şeyler oluşturmaya başlayın.

kisa7-surede-atki-ve-bere

Atkı, boyunluk, kolay bere yapımı kısa zamanda yapılabilen örgü modelleri arasında. Bunlar için çok detaylı örgü bilmenize gerek yok. Yelek, kazak, jile gibi kıyafet modelleri biraz zahmetli ve zordur. Bunlar için daha fazla zaman ayırmanız gerekir. Öncelikle daha kolay örgü modelleri ile başlayın. Kendinizi geliştirin, zaten sonrasında zor olan parçaları da örmeye başlayacaksınız. Örgü örmek tamamen el alışkanlığı ve marifetidir. Örgü ördükçe eliniz alışır. Her seferinde daha muntazam ve daha farklı, güzel ürünler ortaya çıkarırsınız. El alışkanlığınız geliştikçe, örgü örme isteğiniz de artacak ve başka şeyler örmek için hevesleneceksiniz.

kisa-surede-patik

Boş zamanlarınızı örgü örerek değerlendirmek istiyor fakat çokta boş zamanınız yoksa daha basit şeyler örmeyi deneyin. Bu basit örgüleri tasarım yönünüz ile işleyip süsleyerek, harika aksesuarlar ortaya çıkarabilirsiniz. Kısa zamanda yapılabilen örgü modelleri ile kendi tasarım gücünüzü ve zevkinizi birleştirerek farklılıklar yaratın. Boyunluğunuza püsküller ekleyin ya da ponponlar yapıp takın. Berenizin kenarına güzel bir çiçek örüp dikin. Daha süslü bir şey isterseniz, berenizin kenarına taşlı boncuklar işleyebilirsiniz. Böylece basit duran bereyi çok şık bir hale getirip, dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Kısa zaman aralığı içinde yapacağınız örgüleri değişik tarzda süsleyip, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. El örgüsü hediyeler, tamamen size ait olduğu için çok değerli olacaktır.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git