Kolay Örgü Modelleri Yapımı

KOLAY ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Örgü örmeyi sevenler ve merak edenler için birbirinden farklı kolay örgü modelleri bulunmaktadır. Zamanınızın neredeyse tümünü motif çıkarmaya çalışmanıza gerek yok. Farklı basit örgüler ile istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Saç bandından, atkıya, bereye kadar birçok lazım olan parçaları kendiniz örebilirsiniz. Kolay örgü modeli yapımı için istediğiniz renkte ipleri kullanarak tasarım harikaları yaratmak elinizde.

orgu-sal-modelleri

Modellerimizin tarifini vermeye başlayalım. Kolay bere yapmak isteyenler için vereceğimiz tarif çok basit. Kış günlerinde sıcacık tutacak şık görünümlü bere için istediğiniz renkte ipi kullanabilirsiniz. Öncelikle şişe başınızın çevresine yetecek kadar ilmek atıyorsunuz.

orgu-modeli-2016

Yaklaşık 4 parmak kadar tercihe göre değişebilir, lastik örüyorsunuz. 1 ters 1 düz örerek berenizin lastiğini örebilirsiniz. Lastik işleminin ardından düz örgüye geçin. 20 cm olacak kadar düz örgü örüp, kesme işlemini yapın. Örgünün iki ucunu dikin. Tepede kalacak kısmı torba ağzı gibi toplayıp ip ile bağlıyoruz ve beremiz hazır.

orgu-boyunluk-modelleri

Kolay örgü modeli yapımı için bir diğer tarifte boyunluk olacak. İstenilen renkte ip ile çok güzel boyunluklar örebilirsiniz. Boyunluk kullanım açısından atkıdan daha rahattır. Kalın şişler ile daha delikli ve salaş boyunluk örebilirsiniz.

modern-orgu-modelleri

Tercihinize göre sizi sıcak tutmasını istiyorsanız, normal sıkılıklar bir örgü örebilirsiniz. Buradaki tek püf nokta, istediğiniz uzunlukta ördükten sonra iki ucu dikmeniz olacaktır. Sevgilinize veya eşinize de boyunluğunuzun aynısından örerek ona sürpriz yapabilirsiniz. Ayrıca çocukların kullanımı için boyunluk son derece rahat olacaktır. Bu yüzden çocuklarınıza ördüğünüz atkıların ucunu da dikerek boyunluk yapabilirsiniz.

degisik-orgu-modelleri

 

Bir diğer kolay örgü modeli yapımı, kadınların sıklıkla kullandığı şallardır. İstediğiniz genişlikte olacak kadar şişe ilmek atın. Ardından kesme şekeri örneğini örmeye başlayın. Görüntü olarak çok güzel olan bu örgü bir o kadar da kolay. 5 ters 5 düz örün. 5 sıra örüp kare şeklini aldıktan sonra tersin üzerine düz düzün üzerine ters örerek, bu modeli yapabilirsiniz. Şalınızı bu şekilde örüp ucuna püsküller takarak daha da güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Kolay  bir model olan şal ile omuzlarınız sıcacık kalsın.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git