Kolay Örgü Yapımı

Bayanların vazgeçilmezidir örgü işleri. Tabi artık bayanların yanı beylerinde ilgi gösterdiğini unutmamak gerek. Örgü ören beylere de haksızlık etmemeliyiz zira örgü örmek bir terapi şeklidir. Üretkenliğin yanı sıra kişinin tüm stresini, sinirini hatta üzüntülerini azalttığını kimse yadsıyamaz. Örgü örenler bunu az çok bilirler. Standart modellerden bıkmış ya da yeni örgü öğrenmeye başlamışsınız sizlere Kolay örgü yapımı teknikleri vereceğiz. Böylelikle her zamanki modellerden kurtulmuş olacaksınız ya da yeni başlayanlar için güzel ve kolay başlangıçlar olmuş olacak.

orgu-yapmanin-puf-noktalari

Nar tanesi
Yapılışı çok basiti olan nar tanesini yapmak için örneği görebilmeniz açısından ilk başta iki renk deneyebilirsiniz. Başlangıç olarak şişlerinize ilmeklerinizi atın. Sonrasında ise ister iseniz bir sıra düz örebilirsiniz ki bu daha kolay başlamanıza yardımcı olacaktır. İlk ilmeği düz ördükten sonra ikinci ilmeği almak yerine bir altına batacaksınız ve ipinizi oradan çekerek alacaksınız. Yani bir düz öreceksiniz bir de alttan batarak düz öreceksiniz. Sıra da başka bir değişim olmadan ilk sıranızı bu şekilde tamamlayın. İkinci sıra olan arka kısmı tamamen normal düz öreceksiniz. Üçüncü sırada ise başka renge geçin ve tam tersi olarak başlayacaksınız. İlk düz örüp sonrasında dipten aldınız şimdi ise ilk önce dipten alacaksınız sonrasında düz alacaksınız.  Sonrasında sıra bittiğin de ise yine arka kısmı tamamen düz öreceksiniz. Son derece kolay örgü yapımı bir modeldir ve duruşu tahmininizden de güzeldir. Hırka ya da şallar deneyebilirsiniz.

orgu-nasil-yapilir

Tabii ki örgü sadece şiş ile yapılmıyor bilindiği üzere. Hem yün örgüler için aparatlar bulunmakta hem de tığ işi ile harika modeller de çıkarmak mümkündür. Sadece tırabzan yapmayı öğrenmeniz gerekmekte gerisi biraz da hayal gücünüze kalmış durumda.

Kolay örgü yapımı ile tırabzanlar oluşan üç sıra yapabilir ve üzerine çiçekler koyup torununuza ya da kızınıza rengârenk saç bantları yapabilirsiniz. Ya da kutular ile minik çantalar yapabilirsiniz. Kafes örneklerinin yapımı son derece kolaydır. Dilediğiniz kadar zincir çekip sonrasında ise ilk tırabzanınızı yapın kafesin büyüklüğüne göre 3 ve ya 4 zincir çekerek buna uygun zincir sayın ve yeniden tırabzan yapın bu işlemi sürekli tekrar edin. Modeliniz bittiğinde dilerseniz kurdeleleri kafeslerin içinden geçirerek model yaratabilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git