Kolay Tığ İşi Yazma Oyaları 2015

Bu yazımızda, henüz eline el işi almamış ve merakı olan hanımlar için en kolay tığ işi yazma oyaları örneklerini paylaşacağız. Sizler de el işi konusunda henüz acemiyseniz ve bir yerden başlamak istiyorsanız, yazma kenarı oyası süslemelerinden işe koyulabilirsiniz.

Yazma kenarı oyalarının bir kısmı gerçekten zor olurken, bazı tığ işi yazma örnekleri yapılış bakımından bir hayli basittir. Örneğin; el işi konusunda tecrübe sahibi olmayan bayanlara mekik oyası yazma kenarlarından başlamalarını tavsiye etmeyiz. Bunun yerine daha kolay yapılışı olan basit tığ oyası yazma, tülbent ve yemeni kenarları ile el hünerinizi kısa sürede geliştirebilirsiniz.

İlk defa tığ işi yazma oyası yapacak olan bayanlar; 2015 yılının en güzel ve renkli basit tığ işi yazma oyalarından seçim yaparak, işe koyulabilirler. Henüz tığ işinde acemi olan hanımlar için birbirinden güzel, farklı ve basit örnekler mevcuttur.

Tığ işi yazma modellerine başlayacak olan hanımlar; öncelikle yazma kenarı oya örneği seçimi yapmalılar. Yazımızın devamında yer alan kolay tığ işi yazma örnekleri sizler için yol gösterici olacaktır. Bu oyaları farklı renklerde iplikler ile örebilir ve yazma içerisindeki renklerle uyumlu iplik seçimi yapabilirsiniz. İlk denemelerden sonra, eliniz tığ işi oya örmeye alışacaktır ve zamanla siz sevgili hanımlar da çok daha zor ve ihtişamlı tığ işi yazma oyaları örmeye başlayabilir, yeni örnekler çıkarabilirsiniz.

Tığ işi yazma oyaları


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git