Komşu Çatlatan Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar şimdiki öreceğim örnek modelimizi isterseniz, iki örnek yan yana bir ilmek farkla koyuyoruz. İsterseniz iki ilmek farkla da çıkar ama normali bir ilmek farkla oluyor. Örneğim yirmiyedi ilmekten oluşmaktadır. İnce iple çok hoş ve zarif duruyor ama isterseniz kalın iple de örülür. Haydi, hanımlar bu muhteşem örneğimizi örerek komşuları çatlatma zamanı
Malzemeler
İp
Şiş
Yapılışı
İlk olarak ilmeklerimizi atarak başlayalım. Üç kenar ilmeğimizi örüp, bir düz, bir artır, bir kesip, dört tane ters örüp, bir kesip, dört ters örüp, bir düz, dört ters, bir kesip, dört ters, ipi arkaya al bir sağa kesip, 1 artır, 1 düz ve kenar ilmeklerimizi örelim.
komşu çatlatan modeli 1 resmi
komşu çatlatan modeli 2 resmi
Ön kısımda iki artış ve dört kesme yaptığımız için geri kalanı iki artışı arkada yapalım. Kenar ilmekleri örüp, iki düz, bir artır, dört düz, bir ters, dört düz, bir ters, dört düz, bir ters, dört düz, bir ters, bir artır, iki ters ve kalanları düz örelim.
komşu çatlatan modeli 3 resmi
komşu çatlatan modeli 4 resmi
Kenar ilmekleri örüp, iki düz, bir artır, bir kesip, üç ters örüp, bir kesip, üç ters, bir düz, üç ters, bir sağa doğru kesip, üç ters, bir sağa doğru kesip, bir artırıp kalanları düz örelim. Arka sırada yine kestiğimiz ilmeğe gelinceye kadar düzleri ters olarak örüp, bir artır, bir ters, üç düz, bir ters, üç düz, bir ters, üç düz, bir ters, üç düz, bir ters, bir artır artırdıklarımızı da ters olarak örelim.
komşu çatlatan modeli 5 resmi
komşu çatlatan modeli 6 resmi
Üç kenar ilmeğini örüp, dört düz, bir artır, bir kesip, iki ters, bir kesip, iki ters, bir düz, iki ters, bir sağa kesip, iki ters, bir sağa kesip, bir artırıp kalanları düz örelim. Kenar ilmekleri örüp, bir düz, bir ters, iki düz, bir ters, iki düz, bir ters, iki düz, bir ters, iki düz, bir ters, bir artırıp kalanları düz örelim.
komşu çatlatan modeli 7 resmi
komşu çatlatan modeli 8 resmi
Kenar ilmekleri örüp, yedi düz, bir artır, bir kesip, bir ters, bir kes, bir ters, bir düz, bir ters, bir sağa kesip, bir ters, bir kesip, bir artır geri kalanı düz örelim. Arkada kenardaki boşları artırdığımız yere kadar ters olarak örelim. Bir artır, bir ters, bir düz, bir ters, bir düz, bir ters, bir düz, bir ters, bir düz, bir ters, bir artırıp geri kalanı da ters örelim.
Örneğim bu kadar çok zevkli ve çok çabuk üreyen bir örnektir. Şimdiden kolay gelsin.
komşu çatlatan modeli 9 resmi


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git