Kurdele İşi Havlu Kenarı Modelleri

KURDELEDEN GELEN GÜZELLİK

Günümüzde en çok kullanılan ve ev hanımları için büyük önem sağlayan mutfakta olmazsa olmazları el havlularıdır. Hanımların banyolarına ve mutfaklarına astıkları o muhtesem süslü el emeği , göz nuru el havluları kendi dünyalarını yansıtır ve renkleriyle, modelleriyle evlerini sevdiklerini, değer verdiklerini anlarsınız . Her türden nakış nakış model model kurdele işi havlu kenarı modelleri merak ediyorsanız buyrun yazımıza.

kurdele-isi-havlu-kenarlari

İstediğiniz modelde renkte yapabilirsiniz, ister gül, ister karanfil,ister sümbül,manolya,  menekşe, hatta papatyalar bile yapabilirsiniz . Hayal gücünüz ne kadar geniş olursa o kadar güzel şeyler ortaya çıkar buna inanın.  Kurdelelerde renk sıkalası çok olduğundan muhteşem renk cümbüşleri yakalayabilirsiniz.  Çok harika pastel tonlar veya canlı tonlar kullanabilirsiniz. Bu yalnız size ve hayal gücünüze bağlı. Kurdele işi havlu kenarı modeli için olması gereken ilk önce model ve renk ayarlaması, nasıl bir ton kulllanmak istiyorsanız öncelikce bir taslak hazırlamalısınız. Bunu bir nevi  kalıp gibi düşünün, çiçek kuş gibi onlar için uygun kurdalelerle başlıyoruz.  Bunların yapılışı ve kullanılışı çok zevklidir.

kurdele-isi-havlu-kenari-ornekler

Makinalarda yıkamaya da çok dayanıklı alternatifler vardır. Renk dayanıklılığındada hiç birşey kaybetmez. İnsanı yaparken bile mutlu eder ve model ortaya çıktıkça ahenkleri seyretmekle baş başa kalırsınız. Kurdele seçenekleri de o kadar çoktur ki bir desen yaparken bile kendi hazırdır mesala bir karanfili düşünün; kurdelesi kendinden o formu vermiştir. İçine koyacağınız tohumlar hazırdır. Sizin sadece yapacagız hayal günüzü kullanarak şekillendirmektir.

       Kurdele işi havlu kenarı modelleri ile size verebileceğimiz örnek o kadar çok ki sizin  için seçtiklerimizi paylaşalım. Umarım seçtiklerim size biraz örnek olur.

havlu-kenarlari-modeli

Nakışımızı  yapmak için iğne iplik ve seçtimiz rengarenk kurdaleler  ve makas gerekli. Sonra gelsin güzel çiçekler, modeler,  hayatlar renklensin. Mufakta yaptımız el havlularına ek minik el havlularınıda yapınca takım oluyor. Ufak bir paylaşimdir ama bu çok önemlidir. Banyolarda yaptımızda ise 3 lü yapıyoruz nedeni ise el havlusu misafir için minik havlu ve ayak havlusu olmak üzeredir. Yaptınız havluları hedıye edersiniz, satarsınız size ek gelir kapısı sağlar.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git