Kuşaklı Kabartmalı Örgü Modeli Yapımı

Merhaba arkadaşlar yine güzel bir modelimizle birlikteyiz. Modelimizi erkek kazakların da  ön kısmında kullanabilirsiniz. Bebek örgülerinde de rahatlıkla kullanabileceğiniz kabartmalı bir modelimizdir. Bu örneğimiz de oldukça kolay ve görünüşüyle çok hoş duran örneğimiz dendir.

Malzemeler

ip

Şiş

Yapımı

Alt kısmını 2 ters, 2 düz şeklinde lastiğini yapıyoruz. Daha sonra ön yüzünde yine 2 ters, 2 düz şeklinde örmeye devam ediyoruz. Tekrar aynı şekilde tersleri ters, düzleri düz olarak örüyoruz. 2 ters, ikinci düz ilmeğin arasından şişimizi geçirip, ipi arkadan alıp şişe taktık dan sonra iki ilmeği birden düz örerek kesiyoruz. İkinci ilmek de düz, 2 tane ters olarak örüyoruz. Daha sonra 2 tane aradaki ters ilmeği ördükten sonra tekrar 6. sıradan batıp aynı şekilde yapıyoruz.

kuşaklı kabartmalı örgü 1 resmi   kuşaklı kabartmalı örgü 2 resmi

kuşaklı kabartmalı örgü 3 resmi

Arka yüzünde yine 2 ters, 2 düz şeklinde 3 şiş olarak boşaltıyoruz. Her seferinde aynı işlemi yapıyoruz. Daha sonra ki sıralarda aynı işlem fakat kuşakların yerlerini değiştiriyoruz. 2 ters, ikinci düzün arkasından girerek, ipi uzatıp şişe takıp ikisini birden örüyoruz. Bu kenarların düzgün durması için ikinciye batarak yapılıyor.

kuşaklı kabartmalı örgü 4 resmi   kuşaklı kabartmalı örgü 5 resmi

kuşaklı kabartmalı örgü 6 resmi

Daha sonra yine 6.cı ilmeğin altından girerek aynı yukarıda yaptığımız gibi yaparak örneğimizi tamamlamış oluyoruz. İyi günlerde kullanın…

kuşaklı kabartmalı örgü 7 resmi

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git