Lif Dünyasında Kaybolmak

El işleri ile ilgilenmek bayanların kendilerini rahatlatma yöntemlerinden biri olarak bilinmektedir. Bu sayede hem günlük stres ve sıkıntılarından kurtulmakta olan bayanların hem de düşüncelerini daha rahat toplayabildikleri bilinmektedir. El işleri arasından ise en çok ilgi gösterilen uğraş lif örmek olarak göz önüne gelmektedir. Hem yapımının kolay olması hem de ortaya çıkan ürünün herkes tarafından tercih edilebilir bir ürün olması nedeni ile bayanların ilginç lif ürünleri konusunda büyük bir arayışları mevcuttur. Günümüzde giderek her konuda özel tasarımlanan ürünlerin kendisini göstermesi, lif gibi el işleri konularında da klasik tasarımların özelleştirilmesi durumunu ortaya sermiştir.

en-ilginc-lif-dunyasi-modelleri

Kare Liflerden Farklı Tasarımlara

Kare lifler, lif örmek ile ilgilenen herkesin muhakkak denediği modeller arasındadır. Hem şık durması nedeni ile hem de oldukça rahat bir örme aşaması olması sebebi ile bayanların tercih ettikleri bu modeller; değişiklik yapılabilecek lif modelleri arasındadır. Kare bir lifi örerken çeşitli tasarımları üzerine işleyebilmenin mümkün olması gibi aynı zamanda normal düz bir lif örerek üzerine belirlenen çizgilerde tasarım yapılabilmektedir.

Yuvarlak Lif Modellerinde İşlemeler

Lif örgü modelleri söz konusu olduğunda yuvarlak lif modellerinden, ilginç lif ürünleri ortaya çıkarmak mümkün olacaktır. Ajurlu olarak örülmekte olan ve gelenekselleşmiş yuvarlak lif modellerinin üzerinde yapılan ince süslemeler insanların memnun olmasına neden olmaktadır.

Tek renk örülen yuvarlak lif modellerine üç renk kurdele de karar vererek, her bir sırasında farklı renkte kurdele geçişi yapılabilecektir. Bu modelleri deneyen bayanların özellikle banyo süsü olarak tercih ettikleri görülmektedir.

ilginc-lifler-ve-lif-cesitleri

Şekillerin Yansıtıldığı Modeller

Lif modelleri arasında yapımının zor olduğuna inanılan modellerden bir tanesi bebek şeklinde hazırlanan modellerdir. İlginç lif ürünleri arasında yer alan bu modellerin, örülme kısmı bittiğinde kişileri oldukça memnun ettiği bilinmektedir. Ayrıca bebek şeklinde hazırlanan lif modellerinde, süsleme konusunda da büyük bir alan bulunmaktadır.

Şekilli lif modelleri arasında bayanların denemek isteyecekleri bir diğer model ise çiçek deseninin yansıtıldığı modeller olmaktadır. Yuvarlak ve güzel bir çiçek olarak hazırlanan bu lif modelleri, banyolar için güzel bir süs niteliğinde olmaktadır.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git