Marul Lif Modeli

Marul lif modeli, aslında adından da anlaşılacağı gibi aynı marul görünümünde olan bir lif modelidir. Hem görünümüyle çok beğenilmekte, hem de kullanışlı olması sebebiyle çok tercih edilmektedir. Hemen hemen her genç kızın çeyizinde, bir marul lif bulunmaktadır. Siz de çeyizinize örmek istiyorsanız, ya da Artık evdeki lifleriniz eskidiyse, bu çok sevilen marul lifi kolaylıkla yapabilirsiniz. Yazımızın devamında adım adım nasıl yapıldığını bulabilirsiniz. Bu marul lifi boş zamanlarınızda yaparak, sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Ya da lif yapıp satıyorsanız, bu model oldukça talep görecektir.

marul-lif-baslangici

Çok beğenilen bir lif örneği olan marul lif için yumuşak ve tok bir ip tercih etmeniz uygun olacaktır. Daha çok ana renk olarak, beyaz kullanılmakla birlikte, renk tercihi tamamen size kalmış! Liflerde en çok kullanılan “fıstık” denilen desen, bu lifin ana modeli aslında! Liflerde fıstık modelinin çok kullanılması, life dolgunluk ve yumuşaklık katmasındandır. Hem daha kolay köpürür, hem daha yumuşak olur, hem de ele daha tok geldiği için, lif görevini daha iyi yapar. Eğer ipiniz ve tığınız hazırsa, marul lif tarifine hemen başlayalım…

marul-lif-orme

Marul lif yapılışı, eğer daha önce fıstık yaptıysanız, hiç zorlanmadan yapacaksınızdır.

marul-lif-tamamlanisi

  • İlk olarak 7 zincir çekin ve yuvarlak oluşturun, bu yuvarlağın içine 6 tane fıstık yapın, artırarak örmeye devam edin, 4 sıra bu şekilde artırarak örmeye devam edin.
  • 5. sıraya geldiğinizde ikinci renginizi devreye sokun, yaprak olacağından yeşil renk seçebilirsiniz. 6 parça görünen lifin her parçasının orta kısmına farklı renk fıstık yapmaya devam edin.
  • 6.sırada, yeşil fıstıkların üstüne çiçek renginde bir renk iple fıstık yapın.
  • 7. sırada artırarak örmeye devam edin. Her parçada 1 yaprak ve bir çiçek oluştur. Şimdi her parçaya 2 yaprak olacak olan fıstıkları da örün.
  • 8. sırada da yaprakların üstüne, çiçek olacak fıstıkları da yapın. Her sırada artırmayı unutmayın. Yoksa lifiniz şapka gibi kıvrılır.
  • 9. ve 10. Sırayı da bu şekilde tamamlayın. 11. Sırada kalp şeklinde eksiltme yapın. Her dilim kalp şeklinde eksilterek, lifinizi tamamlayın.

Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git