Motif Battaniye

Motif battaniye konumuzda, Bebek örgü battaniye modellerinden bahsetmek isterim. Deryalı günler örgü modelleri arasında bulduğum yeni örgü modellerinden olan motifli bebek battaniyesinin işlem sırasını anlatacağım.

Bebek örgü battaniye modellerinin yapılışı şöyledir. Beyaz ip ile on veya on iki zincir çekilir. İçini üçer dolgu doldurulur. Başlanılan motifin alt kısmından açık pembe ip ile dört veya beş zincir çekilip beşer dolgu doldurulur. Sonra koyu pembe ipimizi takıp aynı işlemi iki defa daha tekrarlanır. Sonra yeşil renkli ip ile köşelere iki şer defa batırılıp diğer kısımlara ikişer zincir çekilip iki dolgu yapılır. Ve son olarak beyaz iple üç sıra gidip bitirilir. Büyüklüğüne göre motifler döküp sık iğne yaparak bir birine eklenir. Kenarına ise önce koyu pembe sonrada beyaz ile beş sıra ikişer zincirler çekilip batıp çıkılıp en son olarak yeşil iple kenarından geçilir. Deryalı günler örgü modelleri içinde yeni örgü modelleri bulabilirsiniz.

Yukarıda anlattığım bebek örgü battaniye modellerini deryalı günler örgü modellerinde bulduğum yeni örgü modellerini çeşitlendirebilirsiniz kolay bir çalışmadır. Kolay gelsin…

Motif Battaniye Modelleri


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git