Nohut Örneği Kazak Yapılışı

Hanımların özellikle stres atmada kullandığı en önemli teknikler arasında örgü örmek geliyor. Gerçekten işe yarar bir terapi olsa gerek ki hanımlar oldukça hoş ve birbirinden farklı örgü teknikleri geliştirmiş durumda. Aslan ağzı, kahve çıtlağı, Türkan Şoray kirpiği gibi çok enteresan ve ismiyle olduğu kadar görünüşüyle de kendinden söz ettiren modeller söz konusu. Bebeklerde kullanılan örgü kazak modelleri de oldukça sevimli. Muhakkak duymuşsunuzdur; bunun örneğini çıkarmalıyım diyen örgü meraklısı hanımları. Sizlere bu yazımızda nohut örneği kazak yapılışı hakkında bilgiler vereceğiz.

sDvYLH7dSteGHKBL7Jjb

Adıyla Farklı Modeller Göze Hitap Ediyor

Siz de sıradan örgü modellerinden, sıkıldıysanız farlılık arıyorsanız çeşit çeşit örgü teknikleri ile fark atan örgüleri deneyebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de nohut örneği kazak olan örgü modeli. Gerçekten şık görüntüsü bir yana yediden yetmiş yediye herkeste çok güzel duruyor. Nohut örneği ile örülen kazaklar göze hitap ediyor. Yapımın basit olması sebebiyle çok tercih ediliyor. Bu örnekle küçük kızınız için pembe şirin bir kazak yada kendiniz için krem renkli bir şal örebilirsiniz.

nohut-ornekli-kazak-motifleri

Nohut Örneği  Kazak Yapılışı

Nohut örneği bebek kazağı yapılışı nasıl oluyor beraber öğrenelim. Öncelikle kazak için belirlediğiniz güzel bir renk ip ve ona uygun şiş alarak işe başlıyoruz. İdeal bebek kazağı için 78 ilmek olarak başlıyoruz. İsterseniz daha  büyük ölçülerde başlayabilirsiniz. Örneğimize ikinci sıradan 4 başlamak sureti ile 4 sıra haraşo örüyoruz. Sonra örülecek 9 ilmek düz olacak. Şişimize bir ilmek takıp yine 4 sıra haraşo örelim. Yeniden şişe ilmek alıp 8 ilmek daha düz örelim. İlmek alıp 4 sıra haraşo ördükten sonra tekrar ilmek takıp 18 ilmek olacak şekilde düz örüyoruz. Aynı işlemi yeniden tekrarlıyoruz.

nohut-ornekli-kazak-yapilisi

Sırayı bitirmeden önceki ördüğümüz 9 düz ilmekten sonra 8 ilmek kadar kenar bantı örüyoruz. Sonraki sıralarda örgünün ön kısmına denk gelmek sureti ile arttırma yapılan yerlerden 20 sıra birer birer ilmek arttırarak devam ediyoruz.  Örgünün boyu istediğimiz ebata geldiğinde yaklaşık 50 sıra kadar örmüş olmalıyız. Burada arttırma işlemi tamamlanıyor ve şişimizde 252 ilmek oluşmuş olmalı.

nohut-ornekli-kazak-nasil-yapilir

Ön ve arkasını örmek için gerekli ilmekleri şişte bırakıp kolları örebiliriz. Kolları 54 ilmek yapalım. Kollar bitince eşit olacak şekilde ön ve arkaları örüyor ve kazağımız istediğimiz boyuta gelince kesme işlemimizi yapabiliriz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git