Öne Çıkan İğne Oyası Modelleri

ÖNE ÇIKAN İĞNE OYASI MODELLERİ

İğne oyaları yapmayı sevenler için bir vazgeçilmezdir. Çok büyük bir keyifle yapılan iğne oyası modelleri yine zevkle kullanılır. Başörtülere, havlulara, örtü olarak kullanılan parçalara ve genç kızların çeyizlerine çokça yapılan iğne oyası görsel bir şölen gibi bir el işidir. Özellikle çeyizlerde kullanılan bohçaların baş tacıdır iğne oyası işler.

one-cikan-igne-oyasi-modelleri

Simli model iplerle yapılan iğne oyaları ışıl ışıl parlar ve her genç kızın çeyizinde mutlaka bir tane bulunması gereken bir el emeğidir. Bu yılın öne çıkan iğne oyası modelleri hanımların ellerinde hayat buluyor.

igne-oyasi-modelleri

 

İğne Oyası Zerafeti

Kendi başına ince bir zerafeti simgeleyen iğne oyasının en çok karşımıza çıktığı ürünler tülbentler oluyor. Her genç kızın çeyizinde mutlaka birkaç tane bu nadide modelden olması gerekir. Bütünüyle bir çeyizi gösterebilecek en güzel eşyalardandır iğne oyası.

igne-oyasi-cesitleri-2016

Hamarat hanımlar bu uğraştırması bol ancak zevkli ve gösterişli iğne oyalarını yaparken bir yandan da rehabilite olurlar. En iyi stres atma teknikleri arasında yer alan iğne oyaları çeşit çeşit rengarenk ipleri ile oldukça zevkli bir şekilde işleniyor. Modaya da uyum sağlayan bir yapıya sahip olması nedeniyle öne çıkan iğne oyası modelleri  saç bantlarında kullanılabiliyor.

igne-oyasi-2016

Püskül Modeller

Bu senenin püskül modası iğne oyalarında da kendini gösterdi. Püskül modelde yapılan iğne oyası kombinasyonları yapıldığı her parçaya çok yakışıyor. Bu yılın öne çıkan iğne oyası modelleri arasındaki yerini alan püskül model yapımı kolay olması ile tercih ediliyor.

igne-oyasi

İnce bir işçiliği ve zarif bir zevki temsil eden bu göz nuru el işi oyalar, çiçek, lale ve tavus kuşu modeli ile en sevilenler arasında yerini alıyor. Her birini izahlı tarifleri marifetli bloglarda detaylı olarak paylaşılıyor.

2016-igne-oyasi-modelleri

Gerek beyaz gerekse yılın modası bebe mavi tülbentlerde, namaz başörtülerinde kendini en güzel şekilde ortaya koyan bir şaheser adeta. Çeşitli boncuklarla işlenen modeller hem parıltısı hem de ağırlığı ile göz dolduruyor. Boncuklar için renk seçiminde koyu renge açık renk kullanarak daha çok göze gelmesi sağlanabilir.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git