Öne Çıkan Örgü Modelleri

Asla Modası Geçmeyecek Örgü Modelleri

Örgü sanatı doğallığı ve el emeğinin güzelliği sayesinde asla modası geçmeyecek tasarımları da hayatımıza sokmaya devam ediyor. Öne çıkan örgü modelleri arasında başı bebeklere göre tasarlanan modeller çekiyor. Bebek örgü modellerinde daha çok kız bebeklere yönelik süslü patikler, şirin saç bantları, tatlı elbiseler öne çıkıyor gibi görünse de, mavi tonlarının ağırlıkta olduğu daha sade erkek bebek modelleri de mevcut. Bebek örgülerinde dikkati çeken bir diğer nokta da artık set modellerine daha fazla ağırlık veriliyor oluşu. Tek bir patik örmek yerine, patiği, ceketi ve saç bandı artık birbirine uyan renklerde örülerek tek bir set halinde sunuluyor. Böylece daha örme aşamasında bebeğinizin bir günlük kıyafet-aksesuar kombini de ortaya çıkmış oluyor. Sadece bebekler için değil, büyüklere özgü şal modelleri de öne çıkan modeller arasında yerini almış durumda.

erkek-bebek-orgu-modelleri

Öne çıkan örgü modelleri arasındaki ortak nokta, pratik bir kullanım sağlamaları. Artık örülen şeyler tozlu raflarda veya sandıklarda saklanmıyor. Örgü işi bir kıyafetin günlük yaşamda kullanılması kabul edilir hale geldi. Örgü işleri de kullanılıyor, giyiliyor, yıkanıyor, eskidikçe de yerine yenileri örülüyor. Örgü işlerinde kullanılan malzemelerin doğal ve güvenilir olması da bu trendin asla eskimeme sebeplerinden biri. Çin’den ithal edilen ve çoğu zaman güvenliği şüpheli olan ucuz sentetik ürünleri kullanmak yerine, doğal bir yünden ördüğünüz kıyafetleri çocuğunuza giydirebilirsiniz. Bu sayede aşırı terleme, isilik gibi cilt problemleri veya diğer alerjik reaksiyonlar sizi endişelendiren sorunlar olmaktan çıkacak. Bir parça yün ve iki şişle, çocuğunuz güvenli kıyafetler giymesini sağlayabilirsiniz.

orgu-sac-bandi

Bu organik ve geleneksel akımın siz de bir parçası olun ve Öne çıkan örgü modelleri arasından en beğendiğinizi seçin. Örgü örmek vazgeçemediğiniz bir tutku haline gelebilir, şaşırmayın. Her şey ilk modeli seçip elinize şişleri alana kadardır. Bundan sonrasında, her model yeni bir hedef haline gelir ve kendinizi durmadan bir şeyler üretiyor halde bulursunuz. El emeklerinizi birebir kullanabileceğiniz veya sevdiklerinize hediye edebileceğiniz gibi, çeşitli sosyal medya veya dükkanlar aracılığıyla satışa da çıkartarak maddi gelir elde edebilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git