Önerdiğimiz Örgü Modelleri

Birbirinden Güzel Örgü Modelleri

Örgü işi ürünler yıllar geçmesine rağmen çekiciliklerinden hiçbir şey kaybetmedi, aksine günümüzdeki “geçmişe dönüş” akımı sayesinde daha da değer kazandı. Siz de en organik materyallerden örülmüş bu ürünleri giymek, üretmek, evinizde kullanmak istiyorsanız Önerdiğimiz örgü modelleri konusuna göz atmanız yeterli. Aldığınız fikirler sayesinde kendi hayalgücünüzü de serbest bırakabilir, çok daha farklı model ve kombinasyon olanaklarıyla üretime başlayabilirsiniz.
orgu-sapka-ve-bere-modelleri

Önerdiğimiz örgü modelleri arasında başı şüphesiz birbirinden renkli örgü elbiseler alıyor. Bu örgü elbiseleri istediğiniz uzunlukta ve renkte örmeniz mümkün. Çeşitli desenli şablonlara göre örebileceğiniz gibi, hazır olarak satılan kendinden desenli yünleri seçerek otomatik bir desene sahip örgü elbise yapabilirsiniz. Yün elbise denince aklınıza sadece kış soğuğunda, kalın çizmelerle kullanılan modeller gelmesin. Doğru iplik ve yün seçimiyle, dört mevsim kullanılabilecek farklı yoğunluk ve kalınlıkta örgü elbiseler üretebilirsiniz. Öneriler arasında yer alan bir diğer model de, kumaşlarla örgüleri kombinleyen tasarımlar. Bu sayede dümdüz ve aşırı sade olan bir gömleği, ucuna birkaç örgü işi ekleyerek son moda bir forma sokmanız mümkün.

pul-islemeli-bebe-yaka-dantel-yakalik-örnegi

Kıyafetin bir kısmını örgü olarak tamamlayabileceğiniz gibi, çeşitli örgü broşlar, süsler, kemerler ve yakalar hazırlayarak da kıyafetin havasını tamamen değiştirebilirsiniz. Bebek kıyafetleri bir diğer önerilen model olmaya devam ediyor. Küçük boyutlu olduğundan çabucak biten ve çeşitli şirin öğelere sahip bu modeller de asla örmekten bıkmayacağınız seçenekler arasında. Kendi çocuğunuza örebileceğiniz gibi, yeni doğum yapmış annelere ziyarete giderken sentetik bir ürün vermek yerine el emeği göz nuru kendi yaptığınız bir hediyeyi vermenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

orgu-etek-modelleri

Kararınızı vermeden önce Önerdiğimiz örgü modelleri arasına bir göz atın ve internetin engin bilgi kaynağından da faydalanmayı unutmayın. Unutmayın, artık teknoloji sayesinde pek çok farklı ülke ve kültürden değişik örgü modellerine ulaşmanız mümkün. Sahip olduğunuz bilgi ve örneklerle bu şablonları birleştirerek çok daha farklı ve etnik tasarımla ortaya çıkabilirsiniz. Yapacağınız el emeği bu örgü modellerini sevdiklerinizle birlikte kullanabileceğiniz gibi, bir iş kapısı olarak da düşünebilir ve satışa geçebilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git