Organik Örgü Modeller Çocuğunuzu Sevindirecek

Organik Örgü Modeller Çocuğunuzu Sevindirecek

Her tür plastiğin, zararlı kimyasalın çocukların kıyafetlerine, oyuncaklarına kadar bulaştığı tehlikeli modern dünyada ebeveynler de ne yapacağını bilemiyor. Halbuki yapmanız gereken basit: Anneannelerimizin metotlarına geri dönmek. Sentetik hazır ürünler almaktan vazgeçin ve çocuklarınızın kıyafetlerini, oyuncaklarını Çocuklar için örgü işleri modelleri arasından seçip yapın. Sonuçtan hem siz, hem de çocuğunuz çok memnun kalacak. Sentetik kumaş alerjilerini, sentetik kumaş boyası kaynaklı isilikleri ve daha birçok problemi artık unutun. Eski zamanların klasiği olan örgü sanatı rüzgarı günümüzde de tam hızla esmeye devam edecek.

amigurumi-parmak-kukla

Eskiden Çocuklar için örgü işleri denildiğinde akla yalnızca bebek patiği, bebek ceketi gibi klasik birkaç ürün gelirdi. Artık durum değişti. Teknolojinin gelişmesi yalnızca olumsuz değil, olumlu şeyleri de beraberinde getiriyor. Artık sadece babaannenizin veya komşuların yaptığı modellere değil, tüm dünyada örülmekte olan modellere internet sayesinde sınırsız erişiminiz var. Japon menşeili bir örgü sanatı olan amigurumi de bunlardan yalnızca bir tanesi. Amigirumi isimli bu örgü sanatında, çocuklarınıza en doğal oyuncakları siz yapabileceksiniz. Mevcut modelleri kullanarak revaçta olan çizgi film karakterlerinden yapabileceğiniz gibi, hayalgücünüzü kullanarak kendi masal karakterlerinizi yaratabilir ve çocuğunuzun hayalgücünün de anlatacağınız canlandırmalı hikayelerle gelişmesini sağlayabilirsiniz.

amigurumi-araba

Çocuklar için örgü işleri konusunda oyuncaklar büyük yer tutuyor, ancak tekstil ürünleri de vazgeçilmezlerden. Sentetik, kimi zaman da yasaklı olmasına rağmen ucuz olduğu için kullanılan fitalatlı boyalar içeren renkli ürünleri artık almayın. Doğal olarak renklendirilmiş yünler sayesinde, çocuğunuz çok daha sağlıklı bir ömür sürebilir. Çocuklar için tasarlanan örgü işlerinde anahtar kelimeler renk ve pratikliktir. Eğer usta bir örücü değilseniz, üzülmeyin. Çocuğunuz neden pirinç işini kullanmayıp düz örgü ördüğünüzü merak etmeyecektir. Rengarenk ve neşeli ürünler ortaya çıkardığınız sürece, kullandığınız tekniğin hiçbir önemi yok. Bu nedenle cesur olun, elinize güzel yünler alın ve gördüğünüz tasarımları uygulamaya başlayın. Dikiş iplikleriyle örgü parçalarını birleştirmekten çekinmeyin, çünkü pratik tasarımlar da gayet önemli. Doğru noktaya dikeceğiniz bir düğme, neşeli bir aslanın gözünü oluşturabileceği gibi, çeşitli katlama ve bağlama noktalarına da bir destek oluşturabilir.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git