Örgü Bebek Botu Örnekleri Ve Yapılışı 2015

Bu yazımızda hanımlara bebeklerin ayaklarını sıcak tutacak örgü bebek botu örnekleri ve yapılışını paylaşacağız.

Örgü bebek botlarını yeni doğum yapan yakınlarınız için el emeği ile hazırlayabilir ve sizden güzel bir hatıra kalmasını sağlayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi, yeni bebek sahibi olan annelere götürülebilecek en değerli hediyelikler, hazır kıyafetler yerine el işi örgü bebek kıyafetleridir. Birçok kişi bebek sahibi olanlara hediyelik olarak bebek yeleği, bebek kazağı ve bebek patiği hediye edeceği için, sizler de farklı bir örgü hediyelik olarak bebek botlarını tercih edebilirsiniz. Bu bebek botları genç kızların çeyizi için de hazırlanabilir ve doğum yapmaya hazırlanan anne adayları çocuklarına bu çok özel örgü bebek botlarından minik ayaklarını sıcak tutması için örebilirler.

Örgü bebek botu örneklerine göz gezdirdikten sonra, yapılışı size zor gelebilir. Ancak telaşa kapılmayın. Bebeğinizin ayaklarını sıcacık tutacak bu çok şık bebek örgü botlarının yapılışı yazımızın devamında detaylı olarak anlatılmaktadır.

Örgü Bebek Botu Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak renk seçimini yapın ve ardından botun taban kısmını örün. Bunun için ilk olarak on beş zincir çekilerek sık iğne ile örgü yapılır.
  • Botun arka kısmına iki sıra olarak trabzan örgüsü yapın Botun ön kısmına da trabzan örgüsü yapabilirsiniz. Sonraki sıralarda ikişer arttırarak devam edin.
  • Örgünüz yukarıya çıktıkça üç sıra arttırma yapın. Aralara sık iğne yapabilirsiniz.
  • Botun burun kısmını sık iğne ile örün.
  • Son olarak kenar kısımlara oya yaparak süsleyin.

Bebek Botu Örnekleri


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git